Parafia Tymbark - Strona główna

Uroczystość Ogólnopolskiej Inauguracji Obchodów Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Stróży

Warszawski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Wójt Gminy Dobra

Zapraszają na uroczystość Ogólnopolskiej Inauguracji Obchodów Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości połączoną z osłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconej Pierwszej Oficerskiej Szkole Strzeleckiej w Stróży.

Uroczystość odbędzie się w dniu 9 grudnia 2017 o godz.12 przy Szkole Podstawowej Stróży z udziałem:

PREZYDENTA RP – Andrzeja Dudy, Premier RP – Beaty Szydło, Minister Edukacji Narodowej – Anny Zalewskiej, Dyrektora IPN – Jarosława Szarka oraz innych przedstawicieli władz państwowych

Jest to wyjątkowa okoliczność dla nas wszystkich dlatego serdecznie zapraszamy i zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

Informacje porządkowe:

Ze względu na rangę uroczystości Biuro Ochrony Rządu zwraca się z prośbą o przekazanie poniższych informacji:

- Wejście na teren szkoły możliwe będzie od godz. 10-11 oznakowanymi bramami, gdzie wszyscy uczestnicy poddani będą obowiązkowej kontroli przez pracowników Biura Ochrony Rządu. Prosimy o nie przynoszenie zbędnych rzeczy, ostrych i niebezpiecznych przedmiotów, plecaków, pakunków, toreb.

- Należy liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi zwłaszcza na drodze powiatowej Skrzydlna-Wilkowisko – gdyż będzie ona w tym dniu częściowo wyłączona z ruchu.

Informujemy że od godz. 11 nie będzie możliwości przejazdu przez Stróżę. Prosimy, aby samochody pozostawiać wcześniej i starać się dojść do szkoły na piechotę.

Pomimo wszystkich utrudnień zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Jest to dla nas wyjątkowa okazja, by razem, wspólnie zaśpiewać Hymn „Jeszcze Polska nie zginęła”.

Apele Papieskie 2017

Apel Papieski w Piekiełku prowadzony przez Młodzieżową Grupę Apostolską z Piekiełka oraz Zespół Św. Józef-pod kierunkiem Pani Lucyny Woźniak

zdjecie1.jpg

zdjecie2.jpgzdjecie3.jpgzdjecie4.jpg

Apel Papieski w Szkole Podstawowej w Tymbarku prowadzony przez Zespół Gloria Mariae pod kierunkiem Grzegorza i Karoliny Urbańskich

zdjecie5.jpg

Zespół Gloria Mariae śpiewa ku czci św. Jana Pawła II pieśń - "Jan Paweł II Wielki"

WYNIKI WYBORÓW DO PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ

Imię i nazwisko, adres, liczba głosów

Andrzej Kęska, Tymbark 312 – 33

Andrzej Kulig Tymbark – 15

Antoni Filipiak, Piekiełko 156 – 60

Antoni Wiktor, Piekiełko 37 – 44

Artur Trojanowski, Tymbark 621 – 49

Dominika Chudy, Tymbark 536 – 21

Elżbieta Zimirska, Tymbark 268 – 61

Jarosław Kaim, Podłopień 348 – 45

Józef Wańczyk, Tymbark 318 – 63

Józef Zoń, Piekiełko 108 – 57

Krzysztof Papież, Zamieście 172 – 14

Małgorzata Śmiałek, Tymbark 323 – 47

Marta Gajewska, Tymbark 373 – 76

Mateusz Śmiałek, Tymbark 323 – 14

Renata Szewczyk, Tymbark 513 – 29

Roman Smaga, Tymbark 77 – 67

Władysław Kapturkiewicz, Zamieście 148 – 67

Zofia Bulanda, Tymbark 593 – 48

Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej wybrani zostali: Antoni Filipiak, Elżbieta Zimirska, Józef Wańczyk, Józef Zoń, Marta Gajewska, Roman Smaga, Władysław Kapturkiewicz.

Z urzędu wchodzą do niej: proboszcz, przedstawiciel wikariuszy – ks. Stanisław, przedstawicielka sióstr zakonnych i jednocześnie pracowników kościelnych – zakrystianka s. Regina, przedstawiciel stowarzyszeń działających w parafii – pani Iwona Poręba.

Z nominacji do rady wchodzą: przedstawiciel młodzieży i LSO – Szymon Ból, Artur Trojanowski, Jarosław Kaim, Małgorzata Śmiałek, Zofia Bulanda.