2017.05.14. – 5. Niedziela Wielkanocna

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o godz.: 9.30 i 15.15.

Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie złożone w poprzednią niedzielę. Zebraliśmy 4804 zł.

Dziś o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na koncert słynnego tenora, pana Bogusława Morki. Zaprezentowany zostanie program „Krzyż i Orzeł”, nawiązujący do zeszłorocznej rocznicy 1050-lecia chrztu Polski.

 

2. Rozpoczęła się peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Znakiem obecności Maryi są wywieszone flagi. Zapraszamy przyjmujących Matkę Bożą na Eucharystię, zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej w intencjach wynagrodzenia za grzechy, o pokój, za rodziny i naszą wspólnotę parafialną. Trasy nawiedzenia można znaleźć na stronie parafialnej. W razie pytań prosimy o kontakt w kancelarii. Składamy podziękowania panu Stanisławowi Dudzie z Tymbarku za wykonanie kapliczek do nawiedzenia. Bóg zapłać.

 

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek spotkanie LSO: ministranci - godz. 17.00, lektorzy - godz. 19.00;

·         we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; naszą modlitwą obejmijmy biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej; 

·         o poprowadzenie modlitwy różańcowej, wyjątkowo w tym tygodniu we wtorek, prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana Kolbego (zelatorka p. Bronisława Bożek);

·         w środę o godz. 17.00 adoracja Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i spotkanie po Mszy  Świętej; 

·         w piątek młodzież zaprasza na godz. 19.00 na kolejne nabożeństwo majowe przy kapliczce – tym razem przy kapliczce na Kopanej Drodze;

·         również w piątek o godz. 18.00 spotkanie Grupy Apostolskiej z Piekiełka w sprawie wyjazdu w Bieszczady;

·         w sobotę wyjazd członków Róż Żywego Różańca na spotkanie formacji misyjnej w Czchowie na Kozieńcu o godz. 8.00 z parkingu przy plebani;

·         również w sobotę 1. Komunia św. dzieci podopiecznych Stowarzyszenia Przystań;

·         w przyszłą niedzielę w Piekiełku na Mszy św. o 9.30 przyjęcie kandydatek do DSM.

 

4. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na międzydekanalną Majówkę, która odbędzie się w sobotę 20 maja w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Początek spotkania o godz. 15.00. W planie Msza Święta z nabożeństwem majowym, wspólny posiłek oraz rozgrywki na Stadionie klubu "Wierchy" Pasierbiec. Zgłoszenie uczestnictwa do środy 17 maja włącznie do Ks. Bogdana lub Emilii Puchała. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W dniach 10-11 czerwca 2017 r.  w Krynicy-Zdroju odbędzie się "Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia" organizowane pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Organizatorzy zapraszają do udziału. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl.

 

6. Bóg zapłać wszystkim wspierającym prace prowadzone w parafii. Dziękujemy panu Władysławowi Kapturkiewiczowi za pomoc w pracach na cmentarzu. Dziękujemy również dwóm rodzinom, które złożyły indywidualnie ofiary 500 zł i 2500 zł. Bóg zapłać.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. Proszono nas o ogłoszenie: Limanowski Dom Kultury i kino „Klaps” zapraszają na filmy „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Przyrzeczenie”. Szczegóły na plakatach w gablocie.

 

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. +Stefania Juryniec pochodząca z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.05.07. – 4. Niedziela Wielkanocna a

1. Dzisiejsza 4. Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W rozpoczynającym się tygodniu modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele będziemy prosić, by młodzi,  szczególnie z naszej wspólnoty, słyszący w swych sercach głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” mieli odwagę pójść za Panem! Te intencje będziemy polecać w czasie nabożeństw majowych.

(Po Mszy św. o 7.00 i 8.30 zmiana tajemnic różańcowych; w kaplicy w Piekiełku po 9.30).

Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać również za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Zebraliśmy 9222 zł, 6 Euro i 1 $. Ofiary te pokryją część wydatków na nowy system multimedialny zainstalowany w kościele. Trwa też pierwszy etap prac przy chodnikach na cmentarzu. Dziękujemy za życzliwość, uwagi i wszelką pomoc.

 

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji. O 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji rocznicy dnia Nawiedzenia Pana Jezusa Miłosiernego;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet bł. Dzieci Fatimskich (zelatorka p. Maria Janczura);

·         w piątek młodzież zaprasza na godz. 19.00 na nabożeństwo majowe przy kapliczce na Zęzowie (nad szkołą KEN);

·         w sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, zapraszamy na godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. rozpoczynającą peregrynację figur Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziny  z tych rejonów, w których rozpoczyna się nawiedzenie: Zamieście – Góry Rysie, Zamieście - od Przylasek, Piekiełko – Rola, Tymbark – Pasterniki;

·         w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 pierwsza rocznica Komunii św. dzieci z klas trzecich, dzieci i rodziców zapraszamy do spowiedzi świętej w czasie nabożeństw majowych w tygodniu;

·         również w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na koncert słynnego tenora, mieszkańca naszej parafii, pana Bogusława Morki. W widowisku słowno-muzycznym, zatytułowanym „Krzyż i Orzeł”, obok artysty wystąpią, Iwona Kaczmarek (sopran), prof. Adam Manijak (fortepian) oraz Janusz Michalik (słowo). Program odwołuje się do zeszłorocznej rocznicy 1050-lecia chrztu Polski oraz religijno-patriotycznych świąt obchodzonych w tym okresie. W repertuarze artyści zapowiadają utwory kompozytorów i poetów: Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, bpa Józefa Zawitkowskiego oraz Jan Pietrzaka. Wśród zapowiadanych tytułów: Krzyż i Orzeł, Skrzydła, Ojczyzno, Ojczyzno ma, Moja matko, Póki Polska żyje w nas, Modlitwa obozowa, Polskie kwiaty.

 

3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli wyjazd naszych ministrantów na mistrzostwa LSO w halowej piłce nożnej. Nasza drużyna zdobyła tytuł mistrzów Polski. Serdecznie im i opiekunom - z ks. Stanisławem na czele - gratulujemy. Dziękujemy też za inne działania na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać panu Janowi Placie za pomoc w rozprowadzeniu jabłek. Pragniemy też podziękować panu Jackowi Atłasowi za przegląd urządzeń przeciwpożarowych i konsultacje w obiektach parafialnych. Bóg zapłać za każdą pomoc i wszelki przejaw życzliwości.

 

4. Istnieje możliwość dołączenia się do lipcowej pielgrzymki do Fatimy organizowanej przez parafię Jodłówka-Wałki. Szczegóły na plakacie i w kancelarii parafialnej. Pragniemy też w ramach dekanatu zorganizować na początku sierpnia kilkudniową pielgrzymkę na Litwę. Koszt około tysiąc zł. Program na plakacie w gablocie. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Serdeczne życzenia i zapewnienie o modlitwie składamy ks. Stanisławowi, który w poniedziałek obchodzi święto swego patrona. Obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i św. Patrona oraz zdrowia i sił w posłudze Bogu i ludziom.

 

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Ludwik Slejter z domu Zawiślak z Tymbarku, jego pogrzeb odbędzie się w środę o 11.00. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.05.03. – Uroczystość NMP Królowej Polski a

1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszej Ojczyzny. W duchu aktu oddania naszych przodków i my powierzamy Jej wszystkie sprawy osobiste, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszego kraju. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków.

Msze św. w kościele parafialnym (jeszcze) o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00. W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15. Msza św. w intencji  Ojczyzny również w „kapliczce na górach” o godz. 17.00.

 

2. Dzisiejsza uroczystość ma także wymiar patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej, trudne budowanie ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.

 

3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Zachęcamy, aby rodzinnie i w lokalnych wspólnotach gromadzić się przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.

 

4. (na 8.30) Po Mszy św. będzie można zabrać resztę jabłek rozprowadzanych bezpłatnie przez Caritas w ramach programu „EMBARGO”. Zapraszamy zainteresowanych do garażu przy PCK-u.

 

5. Bóg zapłać Panu Stanisławowi Pachowiczowi i Arturowi Matrasowi oraz innym osobom, które zorganizowały nasadzanie świerków.

6. W prezbiterium można podziewać okazały puchar. Nasi ministranci zdobyli wczoraj mistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, ich rodzicom i ks. Stanisławowi. Równocześnie pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli wyjazd naszej drużyny na turniej do Częstochowy.

 

7. Msz św. w intencji zmarłych z Osiedla Sołtystwo będzie w sobotę 6 maja o godz. 6.30

2017.04.30. – 3. Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. To okazja do tego, by zadać sobie pytanie o miejsce Słowa Bożego w Naszym życiu i sięgnąć po Pismo św.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz chrześcijan w Syrii zebraliśmy 5327 zł.

Zgodnie z tradycją już dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane każdego dnia o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św. Majówki i Msze św. w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o godz. 17.00. Podczas tych nabożeństw będziemy podejmowali tematykę fatimską związaną z 100. rocznicą objawień oraz ze zbliżającą się koronacją figury MB Fatimskiej sanktuarium w Tarnowie. Dodatkową okolicznością jest też nawiedzenie rodzin naszej parafii przez figurki Matki Bożej Fatimskiej, które rozpocznie się 13 maja. Szczegóły zostaną podane w kazaniu 3 V. Zadbajmy o kapliczki i wizerunki Maryi. Gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych

 

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, Msza św. w kaplicy w Piekiełku ku czci św. patrona o godz. 11.00;

·         w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 – w intencji Ojczyzny i OSP – oraz o 18.00. W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15. Msza św. w intencji  Ojczyzny również w „kapliczce na górach” o godz. 17.00.

·         środa jest też dniem modlitw za emigrację prosimy o podjęcie tej intencji w modlitwie różańcowej przed wieczorną Mszą św. – o poprowadzenie prosimy Różę Kobiet św. Matki Teresy z Kalkuty (zelatorka p. Maria Surdziel);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·         w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; Spowiedź w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

·         w tym dniu od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·         w piątek przypada 30 rocznica śmierci ks. prałata Teofila Świątka Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o 6.30.

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem Msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.30. Będzie połączone z poświęceniem nowej figury Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z Fatimy kilka tygodni temu. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie, która złożyła ofiarę na zakup i przywiezienie figury. Wielkie Bóg zapłać. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – będzie jej przewodniczył ks. Antoni Bielak ojciec duchowny w tarnowskim seminarium.

·         w następną niedzielę będziemy przeżywać  Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka przeznaczona na WSD w Tarnowie

·         również w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych;

 

3. Są jeszcze wolne miejsca na katechezę przedmałżeńską, czyli tzw. kurs przedmałżeński organizowany w dniach od 12 do 14 maja. Zapisy par w kancelarii parafialnej do następnej niedzieli (do 7 V).

 

4. W ramach programu „EMBARGO” dostaliśmy od Caritas kilka palet jabłek do rozprowadzenia wśród rodzin. Dziękujemy panu Miśkowcowi za pomoc w rozładowaniu. Każda rodzina może otrzymać paczkę. Będzie je można odbierać bezpłatnie we wtorek od godz. 9.00 do 13.00 w garażu przy PCK-u. Zapraszamy zainteresowanych.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów tego tygodnia jest siostra Regina i ks. Stanisław – Msze św. w intencji s. Reginy we wtorek o 18.00, w intencji ks. Stanisława w niedzielę o 11.30.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie: w następną niedzielę, czyli 7 maja, OSP w Tymbarku przeprowadzi tradycyjną zbiórkę publiczną.

 

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Jan Nuzia z Tymbarku. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.04.23. – 2. Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia. Chcemy jako wspólnota Kościoła uświadamiać sobie, iż mamy „iść i głosić” miłosierdzie. Dziś odpust parafialny w Podłopieniu.

Ofiary składanie do puszek przeznaczone są na rzecz ofiar w Syrii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.  

Porządek Mszy św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00! W kaplicy w Piekiełku o godz.: 9.30 i 15.15.

 

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

·         we wtorek święto św. Marka Ewangelisty;

·         w środę o poprowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Mężczyzn św. Antoniego Padewskiego (zelator p. Grzegorz Kurczab);

·         w sobotę, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej;

·         następna niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna;

·         w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, przeznaczona na pokrycie kosztów nowego systemu multimedialnego w naszym kościele;

3. W dniach od 12 do 14 maja będzie w naszej parafii organizowana katecheza przedmałżeńska, prowadzona przez małżeństwa z duszpasterstwa rodzin z Tarnowa. Zapisy par przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W spotkaniach mogą wziąć udział tylko pary, niekoniecznie narzeczonych! Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer parafii 18 332 52 01

 

 

4. Serdecznie podziękowania i obietnica pamięci w modlitwie dla ks. dk Łukasza Matuszyka, który dziś kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy ks. Łukaszowi obfitości Bożych łask w przygotowaniu do sakramentu kapłaństwa.

 

 

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

 

 

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Władysława Czecha z Podłopienia. Pogrzeb śp. +Janiny Mucha z Tymbarku będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Powstańmy i módlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna