2017.11.19. – 33. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich, który przeżywamy pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Pragniemy uzmysłowić sobie konieczność ewangelicznej troski o potrzebujących. Przy tej okazji dziękujemy członkom Caritas i ofiarodawcom, którzy bardzo często anonimowo, pomagają w różnych dziełach podejmowanych wobec potrzebujących. Osoby pragnące włączyć się w prace parafialnego oddziału Caritas prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

 

2. Różaniec z wypominkami listopadowymi w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

 

3. W tym tygodniu:

  • w środę o 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; zapraszamy wszystkich, którzy pragną we wspólnej modlitwie uwielbiać Zbawiciela. Po Mszy i różańcu spotkanie Stowarzyszenia na plebanii;
  • w czwartek na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas trzecich z Tymbarku wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.;
  • również w czwartek młodzież zaprasza wszystkich chętnych na wspólne czuwanie na godz. 19.30;
  • w piątek o godz. 17.00 odbędą się „zaduszki strażackie”. Zapraszamy strażaków czynnych, członków wspierających i rodziny zmarłych strażaków na wspólną modlitwę;
  • w sobotę wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej założycielki Sióstr Nazaretanek; będziemy modlić się o wierność charyzmatom dla Sióstr pracujących w naszej parafii;
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej;
  • składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

 

 

4. Spotkania grup parafialnych:

  • zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;
  • próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;
  • spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30.

 

 

5. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali prezenty na rzecz akcji „Mikołaj na Kresach”. Gdyby ktoś chciał jeszcze ofiarować prezenty dla dzieci - zabawki, gry, artykuły szkolne, słodycze – to będzie można to uczynić jeszcze w czwartek między 18.00 a 19.00 w PCK-u.

 

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do Bazylei. Spotkanie w Szwajcarii będzie miało miejsce od 28 grudnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kalendarz na Nowy Rok. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Stefana Rybki z Zamieścia. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.11.12. – 32. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętamy w naszych modlitwach o wyznawcach Chrystusa na Bliskim Wschodzie i tych wszystkich,  którzy za wierność Chrystusowi  narażeni są nawet na męczeństwo.

 

2. Zapraszamy do wspólnotowej modlitwy za zmarłych. Różaniec z wypominkami listopadowymi przez cały listopad w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W niedzielę modlimy się wypominkami całorocznymi przed Mszami przedpołudniowymi.

 

3. W tym tygodniu:

·     w czwartek o 17.00 spotkanie klas szóstych wraz z rodzicami przed sakramentem bierzmowania.

·  również w czwartek wieczorem, po modlitwie za zmarłych, spotkanie na plebanii członków CARITAS!

·    w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc.

·     w przyszłą niedzielę z woli Ojca św. będziemy przeżywać, pod hasłem  Nie miłujmy słowem, ale czynem”, pierwszy Światowy Dzień Ubogich.

 

4. Spotkania grup parafialnych:

·         spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30.

 

5. Młodzież organizuje zbiórkę prezentów dla dzieci z domu dziecka na Kresach w ramach akcji „Mikołaj na Kresach”. Zachęcamy, by w piątek od 18.00 do 20.00 do PCK-u przynosić:  książki, zabawki, gry planszowe, artykuły szkolne, słodycze. 

 

6. Bóg zapłać pewnej osobie z Tymbarku (Podlas) za 600 zł przeznaczone na prace na cmentarzu. Dziękujemy również panu Władysławowi Kapturkiewiczowi (firma Hydrokop), panu Antoniemu Janczakowi i panu Krzysztofowi Molkowi z pracownikami za bezinteresowne naprawienie drożności studzienki przy cmentarzu oraz wyczyszczenie rowu pod ulica kościelną. Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

 

7. Jeszcze raz bardzo prosimy, by chryzantemy składać na parkingu koło przyczepy; resztę odpadów zielonych i liści wrzucać do boksu. Prosimy, by reklamówki, wkłady po zniczach i same znicze wrzucać do kontenerów. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

Przy okazji prosimy również o dbanie o porządek w ubikacjach przy PCK-u. Jeżeli nadal będą tam ślady po spożywaniu alkoholu i porażający brak kultury i wszelkich zasad w korzystaniu z tego miejsca to ubikacje będą otwierane tylko w niedzielę na czas nabożeństw.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

9. W minionym tygodniu zmarła śp. +Emilia Piętoń z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

2017.11.05. – 31. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 31. Niedzielę Zwykłą. Na zakończenie Mszy św.  Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś o godz. 18.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich nowo wybranych członków rady na plebanię.


2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Mszy św. na cmentarzu: Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Grzegorzowi Urbańskiemu za nagłośnienie, Druhom z OSP za zabezpieczenie placu parkingowego, Siostrze zakrystiance oraz Księżom wikariuszom. Bóg zapłać!


3.Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Do środy 8. listopada możemy zyskiwać odpusty. Wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W niedzielę wypominki całoroczne przed Mszami Świętymi o 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku.


4. W tym tygodniu:

·       w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas 7. i 2. klas gimnazjalnych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

·        w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.


5. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada narodowe Święto Niepodległości. Chcemy wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, uczyć się szanować naszą wolną i niepodległą Ojczyznę. Zapraszamy na specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Po Mszy św. przemarsz na tymbarski Rynek i dalsza część obchodów. O godz. 18.00 w kościele parafialnym wieczór patriotyczny – „Wypominki Narodowe” przygotowane przez młodzież.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Żebyśmy nie musieli się wstydzić przed gośćmi z zewnątrz małą liczbą mieszkańców parafii!


6. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30.


7. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zebraliśmy do puszek 4950 zł. Dziękujemy również za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 9.208 zł i 4 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne osobie, która złożyła na tace w kopercie 400 zł oraz rodzinie z Tymbarku za 200 zł. Bóg zapłać za dziś składane ofiary oraz za wszelką pomoc i życzliwość.


8. Proszono nas o ogłoszenie:

Centrum Medyczne w Tymbarku organizuje 21. listopada bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Numer do rejestracji oraz szczegóły na plakatach.


9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień” oraz ostatnie egzemplarze „Kalendarza Rolników”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest ks. Witold, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.


10. W minionym tygodniu zmarł śp. +Jan Zapała z Tymbarku. Jego pogrzeb odbędzie się dziś o godz. 13.30 (wprowadzenie). Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.11.01. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30 (nie ma dziś Mszy popołudniowych ani w Piekiełku, ani w kościele parafialnym).

Msza św. o godz. 14.00, o ile pogoda pozwoli na cmentarzu. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwa za naszych zmarłych.

O godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona na cmentarzu przez młodzież.

 

2. Przez cały dzień na cmentarzu prowadzona jest zbiórka ofiar na utrzymanie i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zbiórkę prowadzi LSO, kierowana przez alumna Marcina Natonka. Bóg zapłać za ofiary.

 

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o: 6.00, 8.30 z Jutrznią za zmarłych, 10.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.00 z Nieszporami za zmarłych. W kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 17.00.  

 

4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada Kościół daje nam łaskę zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych – czyli wyproszenie darowania im kar za grzechy odpuszczone, ale nie odpokutowane w ich życiu doczesnym. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać jeden odpust zupełny, ofiarowany za jedną duszą w czyśćcu cierpiącą.

 

Aby uzyskać odpust należy wypełnić warunki zwykłe:

 ·  odbyć spowiedź sakramentalną (spowiedź może być odprawiona wcześniej i wystarcza do wielu odpustów)

 ·  przyjąć Komunię świętą

 ·  pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (np. Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo)

 ·  wzbudzić intencję zyskania odpustu i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami)

 Należy również spełnić czyny odpustowe:

 Jest to w dniach od 1 do 8 listopada pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.

 A w czasie od południa 1 listopada przez cały Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła lub  kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga

 

 

5. W zakrystii można jeszcze składać wypominki listopadowe i roczne. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św. w dni powszednie, czytając wypominki listopadowe. W niedzielę przed Mszami św. o 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki całoroczne.

 

6. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci! Chryzantemy należy później składać na parkingu koło przyczepy. Resztę odpadów zielonych i liści do boksu. Prosimy by tam nie wrzucać, reklamówek, worków, wkładów po zniczach ani zniczy – te śmieci wrzucamy do kontenerów. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

 

7. Ks. prałat Tomasz Atłas rozpoczyna od 1 XI odprawianie Mszy św. gregoriańskich za śp. +Stanisława Matrasa.

2017.10.29. – 30. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię i modlimy za wszystkich jej fundatorów oraz tych, którzy o nią się troszczyli.

Dziękujemy młodzieży z ks. Michałem, Marii Kordeczce oraz Straży Pożarnej z Piekiełka za pomoc w przeżyciu niedzieli misyjnej w naszej parafii. Bóg zapłać również za Wasze ofiary złożone na misje.


2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach. Na poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z podpisanymi planszami (należy podać imię i nazwisko oraz klasę). We wtorek po Mszy św. podsumowanie całego miesiąca i nagrody niespodzianki dla najsolidniej uczęszczających. W poniedziałek po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec. 

 

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek i wtorek podczas różańca, i w Piekiełku i w Tymbarku, okazja do spowiedzi świętej przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

·         w środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w Tymbarku godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu (o ile będzie odpowiednia pogoda), w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30. (uwaga! – nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym).

·         przez cały dzień na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka ofiar na WSD w Tarnowie. Zbiórkę przeprowadzi LSO, kierowana przez alumna Marcina Natonka.

·         o godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona na cmentarzu przez młodzież.

·         w czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w święta zniesione. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i modlitwy za zmarłych.

·         w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów 3. klas gimnazjalnych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

·         w pierwszy piątek spowiedź – w kaplicy w Piekiełku od 15.30, w kościele parafialnym od godz. 16.00. Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00.

·         w piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii.

·         odprawiających pierwsze soboty miesiąca zapraszamy w sobotę na godz. 7.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej na rozważanie maryjne oraz wspólny różaniec.

·         w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.

·         w przyszłą niedzielę w Piekiełku na Mszy o 15.15 spotkanie dzieci z klasy 3.

 

4. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.00.

 

5. Wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św.

 

6. Dziękujemy za ofiary złożone na prace przy naszym cmentarzu dwóm rodzinom z Tymbarku odpowiednio za ofiary 300 i 500 zł. Bóg zapłać panu Grzegorzowi Kęsce za umocowanie tablicy upamiętniającej zmarłych z rodziny Turskich. Bóg zapłać za dziś składane ofiary oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

 

7. W związku z pytaniami na temat wyborów do parafialnej Rady Duszpasterskiej pragniemy poinformować, iż nie wszystkie osoby zgłoszone wyraziły wolę kandydowania. Według regulaminu wyborów, zatwierdzonego przez Biskupa Tarnowskiego, do rady nie mogli też kandydować jej dotychczasowi członkowie, którzy byli w radzie już 3 kadencje. Zapraszamy wszystkich nowo wybranych członków rady na plebanię w niedzielę 5 XI na godz. 18.00.

 

8. Proszono nas o ogłoszenie:

Szpital w Limanowej prowadzi badania w ramach profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły i zapisy pod numerem podanym na stronie internetowej (18 33 01 750).

 

Kino Klaps zaprasza na film o św. Maksymilianie „Dwie korony”. Szczegóły w gablocie parafialnej.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna