2017.07.23. – 16. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Po zakończeniu każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

 

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi patronki naszej diecezji; we wtorek święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny (wyobrażonych na obrazie naszego ołtarza głównego), w sobotę wspomnienie św. Marty.

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Anny (zelatorka p. Anna Giza);

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne;

 

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasna Górę.

 

5. Jak już wspominaliśmy, w niedzielę 6. sierpnia zatrzyma się w Tymbarku Piesza Pielgrzymka z Vranova na Słowacji do Częstochowy. Bierze w niej udział około 60 osób. Dziękując jeszcze raz za przyjęcie pielgrzymki węgierskiej, ośmielamy się prosić o nocleg dla pielgrzymów ze Słowacji.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

 

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej organizuje w sobotę 5. sierpnia, pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Zapewniany jest również powrót autobusem do Limanowej. Zapisy odbywają się w kancelarii przy Bazylice w Limanowej do 3. sierpnia.  

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.07.16. – 15. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na WSD w Tarnowie.

 

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Bardzo dziękujemy za tak liczne zgłoszenia i Waszą otwartość. Niech Bóg wynagrodzi ten uczynek miłosierdzia.  Ci, którzy nie zdołali się zapisać na listę będą mogli otworzyć swe serca i domy dla pielgrzymów ze Słowacji, których będziemy przyjmować 6 sierpnia. Już można się zapisywać w zakrystii.

 

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy; w czwartek wspomnienie bł. Czesława; w sobotę święto św. Mari Magdaleny.

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         w poniedziałek o godz. 17.00 w PCK-u spotkanie rodziców i dzieci wyjeżdżających z s. Agnieszką na Śnieżnicę;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Danuta Steczowicz);

·         w przyszłą niedzielę, na zakończenie każdej Mszy św., błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców;

 

5. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasna Górę.

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cmentarzu. Zebraliśmy 10.540 zł. Dziękujemy również jednej osobie, które na prace inwestycyjne złożyła 200 zł. Przy tej okazji bardzo prosimy, by przy sprzątaniu grobów nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem, by nie zostawiać śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych, by segregować odpady. Bardzo prosimy, by kwiaty i odpady zielone wrzucać do boksu do tego przeznaczonego (bardzo prosimy nie wrzucać tam reklamówek, sztucznych kwiatów czy innych śmieci).

 

7. Zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie odebrali jeszcze dla swych róż dwumiesięcznika „Misje Dzisiaj’”, do zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Piotr Puto z Piekiełka. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.07.09. – 14. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Nie ma dziś Mszy św. o godz. 18.00!

 

2. Zmarł ks. Zbigniew Smajdor, proboszcz i kustosz w sanktuarium w Dobrej. Wprowadzenie ciała zmarłego do świątyni parafialnej we wtorek o godz. 17.00. Msza św. pogrzebowa z udziałem bpa Andrzeja Jeża w środę o godz. 15.00.

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek święto św. Benedykta Opata patrona Europy;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Jadwigi (zelatorka p. Teresa Morzywołek);

·         składka w następną niedzielę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie;

 

4. Od czwartku w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej odpust parafialny. Szczegóły na plakacie. Nasza wspólnota jest zaproszona w sposób szczególny właśnie w czwartek na 17.00. Uroczysta suma z udziałem biskupa Stanisława Salaterskiego w sobotę o godz. 11.00.

 

5. Zgodnie z zapowiedziami w czwartek będziemy gościć Międzynarodową Pieszą Pielgrzymkę z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapowiedziało się około 100. pielgrzymów. Dotychczas zgłosiło się 10 rodzin, które są gotowe przyjąć 48 osób. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów. Zachęcamy zwłaszcza te osoby, które pielgrzymowały w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, by goszcząc pielgrzymów odpowiedziały na dobro, którego same doświadczyły. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii. Odbiór pielgrzymów w czwartek 13 lipca o 17.45.

 

6. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

 

7. Zakończył się pierwszy etap prac na cmentarzu. Na pokrycie poniesionych wydatków przeznaczone będą ofiary składane dziś na cmentarzu. Bóg zapłać panu Krzysztofowi Molkowi, który wraz z pracownikami swej firmy złożył na prace prowadzone w parafii ofiarę 12.000 zł. Dziękujemy również trzem rodzinom, które na prace w Piekiełku złożyły odpowiednio 300 zł, 500 zł i 300 zł. Bóg zapłać za ofiary, modlitwę i wszelką życzliwość.

 

8. Proszono nas o ogłoszenie:

W związku z organizacją biegu górskiego na górę Paproć w niedzielę 16 lipca podczas Dni Tymbarku mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym na osiedlach Zaolzie i Sołtystwo. W godz. od 9.00 do 12.00 ruchem kierować będą jednostki OSP, które zapewniają bezpieczeństwo zawodnikom startującym w biegu. Za utrudnienia przeprasza i zachęca do kibicowania biegaczom. Organizator biegu Firma Joniec.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CHIRAMED zaprasza 26 VII br. na bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakatach

 

9. Zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca do zakrystii po odbiór dwumiesięcznika „Misje Dzisiaj’” dla każdej róży. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rozalii Kasprzyk wywodzącej się z Zamieścia. Powstańmy i powierzajmy śp. + Rozalię oraz + ks. Zbigniewa proboszcza w Dobrej Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...

2017.07.02. – 13. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o 7.00 i 8.30 oraz po 9.30 w Piekiełku.

W następną niedzielę Msza św. na cmentarzu, zgodnie z tradycją i dla wygody naszych gości, którzy muszą wrócić po Mszy do siebie – o godz. 16.00.

 

2. W rodzinach naszej parafii trwa peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do rodzinnej modlitwy różańcowej i udziału we Mszy św. Rodziny przeżywające nawiedzenie polecamy podczas każdej Mszy św.

 

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Maria Moskal);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·          w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; okazja do spowiedzi w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

·         w piątek od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         w sobotę o 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji rocznicy nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego;

 

4. Jak w poprzednich latach, będziemy gościć Międzynarodową Pieszą Pielgrzymkę z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łgiewnikach, organizowaną przez Księży Salwatorianów (należy do nich nasz rodak wieloletni misjonarz, brat Bogdan Koza). Około 100. pielgrzymów przybędzie do naszej parafii w czwartek 13 lipca. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii.

 

5. W kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która w dniach od 17 do 25 sierpnia będzie pielgrzymować na Jasna Górę pod hasłem „Kim On właściwe jest. Idźcie i głoście”. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł (każda następna osoba z rodziny płaci 60 zł). Dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować fizycznie istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania (należy się również zapisać, odmawiać dziesiątek różańca w intencji pielgrzymki, postarać się uczestniczyć we Mszach św. i poprzez RDN towarzyszyć pielgrzymom). 

 

6. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na prace na cmentarzu. Zebraliśmy 9.329 zł. Dziękujemy też pewnej osobie z Zamieścia z Tajdusiów, która na ten cel złożyła 1.000 zł oraz 100 euro. Na prace na cmentarzu przeznaczone będą ofiary składane w czasie Mszy św. na cmentarzu. Na kostkę wokół kaplicy św. Józefa rodziny z Piekiełka, ze wszystkich rejonów, złożyły 46.270 zł. i 50 funtów (z wcześniejszych ofiar jest jeszcze na koncie 5.862 zł). Bóg zapłać za ofiary, modlitwę i wszelką życzliwość.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

2017.06.25. – 12. Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, iż od tej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Przypominamy, że w czasie wakacji nie będzie popołudniowej Mszy św. w Piekiełku.

 

2. Księża ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich dziękują za ofiary złożone w niedzielę 11 VI. Do puszek zebrano 7781 zł, ze sprzedaży pamiątek afrykańskich uzyskano 4145 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

 

3. W najbliższą niedzielę organizowana jest pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Wzorem lat poprzednich organizujemy wyjazd z parafii (o godz. 6.00 z parkingu przy plebanii). W miarę wolnych miejsc mogą pielgrzymować nie tylko nauczyciele. Prosimy o zapisy w zakrystii do środy.

 

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, odpust parafialny w Jurkowie;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);

·         w czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. jak w tzw. „święto zniesione”: wieczorem w środę o 18.00 już z uroczystości, w czwartek o 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. „świętopietrze”, przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej;

·         w piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszej soboty powiązane będzie z nabożeństwem fatimskim. Rozpocznie się ono o godz. 19.15 medytacją, po której o godz. 19.30 będzie Msza św. i procesja różańcowa (prosimy zabrać świece). Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. prof. UPJPII Ireneusz Stolarczyk;

·         w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o 7.00 i 8.30 oraz po 9.30 w Piekiełku.

 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na prace na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Tymbarku za 1300 zł i rodzinie z Zamieścia za 2000 zł. Bóg zapłać również rodzinom z Piekiełka, które złożyły 37.780 zł na położenie kostki wokół kaplicy św. Józefa. Dziękujemy także wszystkim zbierającym ofiary.

 

6. Od 1 lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.  Msza na cmentarzu planowana jest na drugą niedzielę lipca, czyli w tym roku 9 VII.

 

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Festyn Parafialny w Słopnicach odbędzie się w niedzielę 2 lipca. Organizatorzy zapraszają. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W Szpitalu w Limanowej będzie realizowany program „Wyprzedzić smutek” w ramach przeciwdziałania depresji. Szczegóły pod numerem (18) 33 01 780.

 

7. Jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza „Mały Promyczek Dobra” dla najmłodszych dzieci i „Promyczek Dobra” dla nieco starszych. W czerwcowym „Małym Gościu Niedzielnym” nowa płyta Arki Noego.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

 

Dodatkowe informacje

Wersja mobilna