Parafia Tymbark - 2017.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

2017.01.06. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana w naszej tradycji Świętem Trzech Króli, jest dniem Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Modlimy się za księży i osoby świeckie, wywodzących się z diecezji tarnowskiej, i posługujących na misjach. Modlimy się też o nowe powołania misyjne, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesionym przez Pana Jezusa, skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny.

2. Dzisiejsza uroczystość to również Misyjny Dzień Dziecka. Na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste zakończenie Kolędy Misyjnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli Kolędników misyjnych, wszystkim dzieciom, młodzieży gimnazjalnej, młodzieży z KSM-u, rodzicom, paniom: Agnieszce Moskal i Annie Puchała, naszym Siostrom i ks. Witoldowi, który koordynował całe przedsięwzięcie, za misyjne kolędowanie, modlitwę i wsparcie materialne dla dzieci żyjących w krajach misyjnych. Wpłaciliśmy na realizowane projekty 11,220 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!

Osoby, do których nie dotarli kolędnicy, a które chcą  wesprzeć cele misyjne, mogą zakupić specjalny kalendarz misyjny (dostępny na stoliku z prasą i u siostry w zakrystii).

3. Błogosławimy dziś kredę i kadzidło. Kredą, zgodnie z dawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (C + M + B 2017) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat.

4. Dzisiaj po południu JASEŁKA w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zapraszamy serdecznie do PCK-u na godz. 15.30.

5. Proszono nas o ogłoszenie – szczepienie psów

6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: śp. + Elżbieta Kęska z Tymbarku. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłą. Dobry Jezu