Parafia Tymbark - 2017.01.22. – 3. Niedziela Zwykła

2017.01.22. – 3. Niedziela Zwykła

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus modlił się o jedność swoich wyznawców. Starajmy się uczynić wszystko, aby każdego dnia wypełniać tę prośbę Pana Jezusa.

Przed sumą i po niej Koncert kolęd Orkiestry „Tymbarski Ton”, w czasie Mszy św. nastąpi symboliczne przekazanie nowo zakupionego instrumentu. Orkiestra dziękuje za wsparcie wszystkim ofiarodawcom.

Dzisiaj w Hali Sportowej w Tymbarku o godz. 1400 rozpocznie się KONCERT LAUREATÓW i rozdanie nagród na zakończenie Festiwalu kolęd Małemu Jezusowi; zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania i głosowania na faworyta publiczności.

Bóg zapłać za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na ogrzewanie świątyni. Zebraliśmy 9470 zł.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w czasie odwiedzin duszpasterskich. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowy, Waszą gościnność i życzliwość oraz złożone ofiary. Panu Bogu polecamy Wasze radości i smutki, to, co dobre, i to, co niepokoi. Każdy z Księży w najbliższe niedziele odprawi Mszę św. w intencji tych, których odwiedził w czasie kolędy.

3. W tym tygodniu:

Ø  w środę będziemy się modlić za ks. bpa Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, w 3. rocznicę konsekracji. O godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Andrzeja Świerada (zelator Antoni Wiktor). Później Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z katechezą dla dorosłych. Po Mszy św. na plebanii spotkanie kolędowe zelatorów Róż Żywego Różańca;

Ø  w piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, przed wieczorną Mszą św., jak w każdy piątek, Koronka do Bożego Miłosierdzia;

Ø  w następną niedzielę  po Mszy św. o godz. 17.00 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Fortissimo z Łukowicy oraz Parafialnego Zespołu Gloria Mariae – serdecznie zapraszamy;

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Ø  we wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej;

Ø  w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

Ø  w czwartek świętych Tymoteusza i Tytusa, uczniów św. Pawła Apostoła;

Ø  w piątek bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela zakonu Marianów;

Ø  w sobotę św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

4. Spotkanie grup parafialnych:

Ø  Ministranci w Tymbarku w poniedziałek o godz. 16.00.

Ø  LSO w Piekiełku w poniedziałek o godz. 17.00.

Ø  Spotkanie Grupy Apostolskiej w Piekiełku w piątek o godz. 17.00.

5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy, bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

6. Wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży zaangażowanych w kolędę misyjną planowany jest na wtorek 31 stycznia. Szczegóły i zapisy u Księży i Siostry Katechetki

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym płyta z utworami śpiewanymi przez wybitnego tenora Andreę Bocellego. Wszystkim Solenizantom, wśród których jest ks. Tomasz Atłas, i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.