Parafia Tymbark - 2017.02.05. – 5. Niedziela Zwykła

2017.02.05. – 5. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy piątą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Na zakończenie Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dziękujemy s. Jolancie, pani Małgorzacie oraz LSO i młodzieży za posprzątanie kościoła i zabezpieczenie dekoracji świątecznych.

3. W tym tygodniu:

Ø  w poniedziałek będziemy się modlić za ks. bpa Leszka Leszkiewicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, w 1. rocznicę konsekracji;

Ø  w środę na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego;

Ø  również w środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Moniki (zelatorka Ewa Gąsior), Później Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z katechezą dla dorosłych;

Ø  w sobotę w Święto Matki Bożej z Lourdes będziemy obchodzić w całym kościele Światowy Dzień Chorego. Rejonowe obchody tego dnia w sobotę od godz. 9.30 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W programie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej i Msza św. o godz. 11.00. Kustosz sanktuarium serdecznie zaprasza chorych i ich bliskich do udziału w tym nabożeństwie.  Pomyślmy o pomocy wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu na to spotkanie.

4. Parafialny chór w Tymbarku działa pod batutą pana organisty, Piotra Taczanowskiego już 19 lat. Zrzesza ok. 20 osób - ludzi różnych profesji.

Mając na uwadze rozwój działalności chóru na rzecz Parafii oraz całej społeczności tymbarskiej, serdecznie zapraszamy w jego „szeregi” wszystkich, którym zależy, by sławić imię Pana, a przy okazji śpiewem dziękować Mu za podarowany talent. Próby chóru odbywają się w każdą środę po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

Uwaga! Chór Parafialny w Tymbarku nie posiada własnej nazwy. Dlatego chętnie przyjmie propozycje parafian. Pomysły można zgłaszać do opiekuna chóru - księdza Bogdana Stelmacha – nr tel. 606854951 lub mail:  bodzio11-75​@​o2.pl

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zwracamy uwagę, iż od tej niedzieli zmienia się cena „Źródła” na 5 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

6. Proszono nas o ogłoszenie: Sołtys Tymbarku zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 12 lutego 2017 roku, czyli w następną niedzielę, o godz. 10.00 w Remizie OSP.

7. Intencje Mszy św.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. + Jan Czopek z Podłopienia. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu