Parafia Tymbark - 2017.02.12. – 6. Niedziela Zwykła

2017.02.12. – 6. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy szóstą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz.: 9.30 i 15.15.

2. W tym tygodniu:

Ø  wyjątkowo we wtorek, o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Teresy od Dzieciątka Jezus (zelatorka Helena Bugańska).

Ø  w tym dniu w liturgii przypada wspomnienie świętych: Cyryla i Metodego – apostołów Słowian. W 1980 roku papież - św. Jan Paweł II - ogłosił ich współpatronami Europy.

Ø  we wtorek tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. W niektórych kręgach czci się go jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył,
i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia. Przy tej okazji pragniemy poinformować, iż katecheza przedmałżeńska prowadzona przez małżeństwa będzie organizowana w naszej parafii w dniach 19-21 maja. Bliższe szczegóły zostaną podane w późniejszym czasie.

Ø  w środę na godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Później Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta z katechezą dla dorosłych. Po Mszy św. comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia na plebanii.

Ø  w czwartek będziemy się modlić za ks. bpa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w 8. rocznicę konsekracji.

Ø  składka w następną niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

3. Spotkanie grup parafialnych:

LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00.

Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy rodzicom o nowym numerze „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka” dla najmłodszych. Pojawił się też nowy numer „Miłujcie się”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

5. Proszono nas o ogłoszenia: zebranie wiejskie na Zamieściu odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej.

W Ośrodku Zdrowia Chiramed w Tymbarku w poniedziałek 20 lutego (a więc w następny poniedziałek) prowadzone będą bezpłatne badania słuchu. Badania w godzinach od 8.30 do 13.30 organizuje gabinet badań słuchu MARMED. Organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców Tymbarku i okolic.

6. Intencje Mszy św.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. + Józef Duchnik z Tymbarku. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu a nasz Panie - daj mu wieczne spoczywanie.