2017.03.12. – 2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywana 2. Niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą Ad Gentes. Modlitwą, podejmowanym postem oraz jałmużną, chcemy wspierać misjonarzy, zwłaszcza tych wywodzących się z naszej wspólnoty. Ofiary składane do puszek przed kościołem wspierają Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Genetes. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

2. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym dziś po sumie oraz w piątek o godz. 15.15. Uwaga! - pragniemy poinformować, że ze względu na sakrament bierzmowania, w najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. W kaplicy w Piekiełku początek nabożeństwa w piątek o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Piekiełku o godz. 15.15, w kościele parafialnym o 16.00.

3. W poniedziałek przypada czwarta rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy posługę Ojca św. Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej.

4. We wtorek, środę i czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy wraz z rodzicami młodzież klas III gimnazjum. Będzie to triduum przed sakramentem bierzmowania, którego w piątek o godz. 17.00 udzieli ks. bp Stanisław Salaterski. W naszej parafii będzie bierzmowanych 124 (-czworo)  młodych z naszej wspólnoty oraz z parafii w Podłopieniu i Nowym Rybiu. Prośmy w modlitwie o otwartość ich umysłów i serc na dary Ducha Świętego.

5. W środę o godz. 16.30 o poprowadzenie różańca prosimy Różę Mężczyzn św. Kazimierza (zelator Józef Gąsior).

6. W czwartek o godz. 19.00 czuwanie wiekopostne dla młodzieży. Gorąco zachęcamy do udziału.

7. Trwa akcja: „Makulatura na misyjne studnie” oraz „Kolorowy złom na misyjny dzwon”. Makulatura oraz złom będą odbierane w piątek pół godziny przed nabożeństwem Drogi Krzyżowej przy garażach obok PCK-u.

8. W następną niedzielę Caritas będzie rozprowadzał przy wyjściu z kościoła baranki i paschaliki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji (od 5 zł) wspierają dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Przy tej okazji jeszcze raz zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas. Pomocne ulotki można znaleźć na stoliku z prasą i na parapecie przy wyjściu z kaplic.

9. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na pomoc w remoncie po pożarze domu pani Anny Sobczak, zamieszkałej Tymbark-Góry. Istnieje także możliwość indywidualnego wsparcia poszkodowanej na rachunek bankowy. Szczegółowe informację można znaleźć na stronach gminy.

10. Spotkanie LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci - godz. 16.00, lektorzy o godz. 18.00. Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów tego tygodnia jest ks. prałat Józef, ks. prałat Edward oraz ks. prefekt Bogdan. Msza św. w intencji Czcigodnych Solenizantów od wspólnoty kapłańskiej zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę na sumie.

12. Intencje Mszy św.