Parafia Tymbark - 2017.03.26. – 4. Niedziela Wielkiego Postu

2017.03.26. – 4. Niedziela Wielkiego Postu

1. W 4. Niedzielę Wielkiego Postu nazywaną niedzielą Laetare, czyli radości Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w dobrych postanowieniach.

Bóg zapłać za ofiary, które złożyliście w poprzednią niedzielę na pomoc po pożarze dla pani Anny Sobczak. Zebraliśmy 12.980 zł. Ofiary, poprzez parafialną Caritas, przeznaczone zostaną na zakup materiałów potrzebnych do remontu. Pani Sobczak prosiła o przekazanie  podziękowania strażakom i wszystkim, którzy dotychczas udzielili jej pomocy.

Pragniemy również serdecznie podziękować bierzmowanym i ich Rodzicom za 10 ornatów ofiarowanych dla naszej wspólnoty parafialnej. Przy tej okazji dziękujemy ks. Stanisławowi i s. Izabelli za prowadzenie młodzieży oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie samej uroczystości bierzmowania. Bóg zapłać.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać baranki i paschaliki wielkanocne, wspierając dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję.

2. Pomimo zmiany czasu Msza św. popołudniowa będzie do Wielkiego Tygodnia o godz. 17.00. Rekolekcje parafialne i szkolne będą jeszcze w tym roku od niedzieli palmowej. Módlmy się o dobre przeżycie tego czasu, szczególnie dla osób przeżywających trudności w wierze.

3. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątki o 15.15 i o 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. W kaplicy w Piekiełku nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.15. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

4. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Michała Archanioła (zelatorka p. Małgorzata Skrzatek);

·         w czwartek na wieczorną Mszę św. zapraszamy rodziców i dzieci klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku. Po Mszy św. spotkanie dotyczące rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Takie samo spotkanie dla Rodziców z Piekiełka odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.30;

·         w piątek pół godziny przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej zbiórka makulatury i złomu przeznaczona na cele misyjne (przy garażach obok PCK-u);

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7.00;

·         w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

5. Spotkanie LSO w Tymbarku w poniedziałek:, lektorzy o godz. 18.00. Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

6. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach. Zachęcamy też do praktyki „zanurz się w Ranach Jezusa”. Karteczkę z wypisaną „Raną Pana Jezusa” można wybrać z koszy stojących na stoliku z prasą i w nawie Najświętszego Sakramentu.

7. W najbliższe weekendy, jak przed każdymi świętami, wolontariusze będą zbierać w sklepach produkty na paczki świąteczne przygotowywane przez parafialny oddział Caritas dla potrzebujących. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą hojność. Bóg zapłać!

8. Dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych  odbędzie się w Ośrodku rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem w sobotę 8 kwietnia. W trakcie spotkania będzie można skorzystać z pomocy prawnej. Szczegółowe informacje można uzyskać w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej i Facebooku Wydziału Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

10. Proszono nas o ogłoszenie:

• Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza zaprasza na koncerty organowe. Najbliższe w soboty: 1 i 8 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

11. Intencje Mszy św.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszli śp.: +Józef Dziadoń z Zamieścia, +Ignacy Czyrnek z Podłopienia, +Maria Poręba z Zamieścia – jej pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.30 – i +Janina Kałużny-Rosińska z Tymbarku, długoletnia pielęgniarka, jej pogrzeb w poniedziałek o 15.30. Powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu, a nasz Panie...