2017.04.02. – 5. Niedziela Wielkiego Postu

1. Od 5. Niedzieli Wielki Post nabiera charakter bardziej  pasyjny. W kościołach zasłaniamy krzyże i skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. Stąd płynie jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w niedzielę po sumie oraz w piątki o 15.15 i o 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00. W kaplicy w Piekiełku nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30; Gorzkie Żale w niedzielę o 15.15. Zapraszamy szczególnie te osoby, które w tym roku jeszcze nie uczestniczyły w nabożeństwach pasyjnych.

Dzisiaj przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Przez wstawiennictwo Świętego prośmy Pana Boga o łaski potrzebne dla naszych rodzin i wspólnoty parafialnej.

Wczoraj ministranci z naszej parafii zdobyli w Dębicy mistrzostwo w diecezjalnym turnieju LSO w halowej piłce nożnej. Gratulujemy chłopcom i ich opiekunowi ks. Stanisławowi. (Skład mistrzowskiej drużyny: Wojciech Urbański, Szymon Urbański, Krzysztof Bulanda, Szymon Woźniak, Jakub Hybel, Marcin Sobczak, Jan Urbański, Karol Kaim, Adrian Majda).

2. W tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie różańca przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Matki Teresy z Kalkuty (zelatorka p. Teresa Bubula -Chudy);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy uczniów klas I i II gimnazjum wraz z rodzicami;

·         w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i po Drodze Krzyżowej o 17.30; Spowiedź w kościele parafialnym w czwartek od 16.00, w piątek od godz. 15.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.30;

·         w tym dniu odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Chcemy przygotować na święta chorych nie opuszczających domów. Odwiedziny chorych od 8.30. Prosimy o zapisy w zakrystii. Jednocześnie informujemy, że dla chorych będzie też okazja do spowiedzi i Msza  św. w Wielką Środę w ramach rekolekcji parafialnych;

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii;

·         w piątek pół godziny przed nabożeństwami Drogi Krzyżowej ostatnia szansa na włączenie się w zbiórkę makulatury i złomu na cele misyjne;

·         w sobotę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego;

·         w Niedzielę Palmową rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił bernardyn o. Zenon Burdak. Msze św. z nauką ogólną jak w każdą niedzielę. Na godzinę 18.00 chcemy zaprosić młodzież pracującą, studiującą i ze szkół średnich. Program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

·         w tym dniu o godz. 11.30 na Rynku poświęcenie palm i procesja do kościoła. Zachęcamy do zrobienia palm i uczestnictwa w konkursie, który odbędzie się po sumie na Rynku. Ofiary na tace złożymy jako jałmużnę wielkopostną na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie;

·         w Niedzielę Palmową ks. biskup Andrzej Jeż zaprasza młodzież na 32 Światowe Dni Młodzieży przeżywane w diecezjach. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Bogdanem

3. Spotkanie LSO w Tymbarku w poniedziałek:, ministranci o 16.00, lektorzy o godz. 18.00. Próba chóru w  środę po wieczornej Mszy św.

4. W najbliższy weekend wolontariusze będą zbierać w sklepach produkty na paczki świąteczne przygotowywane przez parafialny oddział Caritas dla potrzebujących. Produkty można też składać w tygodniu w koszach wystawionych w niektórych sklepach. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają to dzieło. Bóg zapłać!

5. Bardzo dziękujemy druhom z OSP za wycięcie chorych drzew na naszym cmentarzu. Bóg zapłać. Po świętach ruszamy z pracami na cmentarzu. Planowane jest ułożenie nowych chodników, zabezpieczenie i poprawienie ogrodzenia, poprawienie drogi technicznej oraz inne prace ziemne. Ważną rzeczą jest też zakup chłodni do kaplicy Myszkowskich, która pełni rolę kaplicy przedpogrzebowej. Po zaciągnięciu opinii Parafialnej Rady Duszpasterskiej wprowadzona zostaje, w ostatnią niedzielę miesiąca, składka inwestycyjna, która przeznaczana będzie na podejmowane prace. Bardzo prosimy o zrozumienie dla tych spraw i włączenie się w miarę możliwości w planowane działania. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i otwartość!

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. Parafia w Dobrej organizuje w czerwcu pielgrzymkę na Litwę. Są jeszcze wolne miejsca. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

8. Intencje Mszy św.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła śp.: +Kazimiera Kurczab z Zamieścia – jej pogrzeb będzie w dziś o godz. 14.00. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłą: Dobry Jezu, a nasz Panie...