Parafia Tymbark - 2017.04.30. – 3. Niedziela Wielkanocna

2017.04.30. – 3. Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. To okazja do tego, by zadać sobie pytanie o miejsce Słowa Bożego w Naszym życiu i sięgnąć po Pismo św.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz chrześcijan w Syrii zebraliśmy 5327 zł.

Zgodnie z tradycją już dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one odprawiane każdego dnia o godz. 18.00 przed wieczorną Mszą św. Majówki i Msze św. w kaplicy w Piekiełku w dni powszednie o godz. 17.00. Podczas tych nabożeństw będziemy podejmowali tematykę fatimską związaną z 100. rocznicą objawień oraz ze zbliżającą się koronacją figury MB Fatimskiej sanktuarium w Tarnowie. Dodatkową okolicznością jest też nawiedzenie rodzin naszej parafii przez figurki Matki Bożej Fatimskiej, które rozpocznie się 13 maja. Szczegóły zostaną podane w kazaniu 3 V. Zadbajmy o kapliczki i wizerunki Maryi. Gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych

2. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek, we wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, Msza św. w kaplicy w Piekiełku ku czci św. patrona o godz. 11.00;

·         w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. w kościele parafialnym o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 – w intencji Ojczyzny i OSP – oraz o 18.00. W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15. Msza św. w intencji  Ojczyzny również w „kapliczce na górach” o godz. 17.00.

·         środa jest też dniem modlitw za emigrację prosimy o podjęcie tej intencji w modlitwie różańcowej przed wieczorną Mszą św. – o poprowadzenie prosimy Różę Kobiet św. Matki Teresy z Kalkuty (zelatorka p. Maria Surdziel);

·         w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za powołanych wywodzących się z naszej wspólnoty i o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

·         w pierwszy piątek Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i o 18.00; Spowiedź w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 17.00, a w kaplicy w Piekiełku w piątek od 16.30;

·         w tym dniu od 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zapisy w zakrystii. Rano kancelaria parafialna nie będzie czynna;

·         w piątek przypada 30 rocznica śmierci ks. prałata Teofila Świątka Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o 6.30.

·         również w piątek wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii;

·         w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorem Msza św. i pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.30. Będzie połączone z poświęceniem nowej figury Matki Bożej Fatimskiej przywiezionej z Fatimy kilka tygodni temu. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinie, która złożyła ofiarę na zakup i przywiezienie figury. Wielkie Bóg zapłać. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – będzie jej przewodniczył ks. Antoni Bielak ojciec duchowny w tarnowskim seminarium.

·         w następną niedzielę będziemy przeżywać  Światowy Dzień Modlitw o Powołania – składka przeznaczona na WSD w Tarnowie

·         również w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych;

3. Są jeszcze wolne miejsca na katechezę przedmałżeńską, czyli tzw. kurs przedmałżeński organizowany w dniach od 12 do 14 maja. Zapisy par w kancelarii parafialnej do następnej niedzieli (do 7 V).

4. W ramach programu „EMBARGO” dostaliśmy od Caritas kilka palet jabłek do rozprowadzenia wśród rodzin. Dziękujemy panu Miśkowcowi za pomoc w rozładowaniu. Każda rodzina może otrzymać paczkę. Będzie je można odbierać bezpłatnie we wtorek od godz. 9.00 do 13.00 w garażu przy PCK-u. Zapraszamy zainteresowanych.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Wśród solenizantów tego tygodnia jest siostra Regina i ks. Stanisław – Msze św. w intencji s. Reginy we wtorek o 18.00, w intencji ks. Stanisława w niedzielę o 11.30.

6. Proszono nas o ogłoszenie: w następną niedzielę, czyli 7 maja, OSP w Tymbarku przeprowadzi tradycyjną zbiórkę publiczną.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. +Jan Nuzia z Tymbarku. Powstańmy i módlmy się za zmarłego: Dobry Jezu, a nasz Panie...