Parafia Tymbark - 2017.05.03. – Uroczystość NMP Królowej Polski a

2017.05.03. – Uroczystość NMP Królowej Polski a

1. W dzisiejszą uroczystość wpatrujemy się w Maryję – Królową Polski, główną patronkę naszej Ojczyzny. W duchu aktu oddania naszych przodków i my powierzamy Jej wszystkie sprawy osobiste, problemy naszych rodzin, wspólnoty parafialnej i naszego kraju. Duchowo łączymy się z Jasną Górą, z której króluje nam od tylu wieków.

Msze św. w kościele parafialnym (jeszcze) o: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00. W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15. Msza św. w intencji  Ojczyzny również w „kapliczce na górach” o godz. 17.00.

2. Dzisiejsza uroczystość ma także wymiar patriotyczny. Jest to bowiem kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy właśnie Maryi – Królowej, trudne budowanie ładu społecznego w naszej Ojczyźnie.

3. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Zachęcamy, aby rodzinnie i w lokalnych wspólnotach gromadzić się przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.

4. (na 8.30) Po Mszy św. będzie można zabrać resztę jabłek rozprowadzanych bezpłatnie przez Caritas w ramach programu „EMBARGO”. Zapraszamy zainteresowanych do garażu przy PCK-u.

5. Bóg zapłać Panu Stanisławowi Pachowiczowi i Arturowi Matrasowi oraz innym osobom, które zorganizowały nasadzanie świerków.

6. W prezbiterium można podziewać okazały puchar. Nasi ministranci zdobyli wczoraj mistrzostwo Polski w halowej piłce nożnej. Gratulujemy wszystkim zawodnikom, ich rodzicom i ks. Stanisławowi. Równocześnie pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli wyjazd naszej drużyny na turniej do Częstochowy.

7. Msz św. w intencji zmarłych z Osiedla Sołtystwo będzie w sobotę 6 maja o godz. 6.30