Parafia Tymbark - 2017.05.14. – 5. Niedziela Wielkanocna

2017.05.14. – 5. Niedziela Wielkanocna

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o godz.: 9.30 i 15.15.

Bóg zapłać za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie złożone w poprzednią niedzielę. Zebraliśmy 4804 zł.

Dziś o godz. 19.00 zapraszamy serdecznie na koncert słynnego tenora, pana Bogusława Morki. Zaprezentowany zostanie program „Krzyż i Orzeł”, nawiązujący do zeszłorocznej rocznicy 1050-lecia chrztu Polski.

2. Rozpoczęła się peregrynacja figur Matki Bożej Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Znakiem obecności Maryi są wywieszone flagi. Zapraszamy przyjmujących Matkę Bożą na Eucharystię, zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej w intencjach wynagrodzenia za grzechy, o pokój, za rodziny i naszą wspólnotę parafialną. Trasy nawiedzenia można znaleźć na stronie parafialnej. W razie pytań prosimy o kontakt w kancelarii. Składamy podziękowania panu Stanisławowi Dudzie z Tymbarku za wykonanie kapliczek do nawiedzenia. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek spotkanie LSO: ministranci - godz. 17.00, lektorzy - godz. 19.00;

·         we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski; naszą modlitwą obejmijmy biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej;

·         o poprowadzenie modlitwy różańcowej, wyjątkowo w tym tygodniu we wtorek, prosimy Różę Kobiet św. Maksymiliana Kolbego (zelatorka p. Bronisława Bożek);

·         w środę o godz. 17.00 adoracja Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i spotkanie po Mszy  Świętej;

·         w piątek młodzież zaprasza na godz. 19.00 na kolejne nabożeństwo majowe przy kapliczce – tym razem przy kapliczce na Kopanej Drodze;

·         również w piątek o godz. 18.00 spotkanie Grupy Apostolskiej z Piekiełka w sprawie wyjazdu w Bieszczady;

·         w sobotę wyjazd członków Róż Żywego Różańca na spotkanie formacji misyjnej w Czchowie na Kozieńcu o godz. 8.00 z parkingu przy plebani;

·         również w sobotę 1. Komunia św. dzieci podopiecznych Stowarzyszenia Przystań;

·         w przyszłą niedzielę w Piekiełku na Mszy św. o 9.30 przyjęcie kandydatek do DSM.

4. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na międzydekanalną Majówkę, która odbędzie się w sobotę 20 maja w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Początek spotkania o godz. 15.00. W planie Msza Święta z nabożeństwem majowym, wspólny posiłek oraz rozgrywki na Stadionie klubu "Wierchy" Pasierbiec. Zgłoszenie uczestnictwa do środy 17 maja włącznie do Ks. Bogdana lub Emilii Puchała. Serdecznie zapraszamy.

5. W dniach 10-11 czerwca 2017 r.  w Krynicy-Zdroju odbędzie się "Forum Ewangelizacyjne - Godzina Miłosierdzia" organizowane pod patronatem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Organizatorzy zapraszają do udziału. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej www.godzinamilosierdzia.pl.

6. Bóg zapłać wszystkim wspierającym prace prowadzone w parafii. Dziękujemy panu Władysławowi Kapturkiewiczowi za pomoc w pracach na cmentarzu. Dziękujemy również dwóm rodzinom, które złożyły indywidualnie ofiary 500 zł i 2500 zł. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. Proszono nas o ogłoszenie: Limanowski Dom Kultury i kino „Klaps” zapraszają na filmy „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Przyrzeczenie”. Szczegóły na plakatach w gablocie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. +Stefania Juryniec pochodząca z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...