2017.05.21. – 6. Niedziela Wielkanocna

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie byli w tym roku. Majówka w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, a w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00.

2. Zapraszamy rodziny przyjmujące figury Matki Bożej Fatimskiej do uczestnictwa w Eucharystii. Zachęcamy, by cała rodzina przystąpiła do sakramentu pokuty i przyjęła Komunię św.  Prosimy o rodzinną modlitwę różańcową.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk elementarnych oraz za kraje głodujące. W poszczególne dni krzyżowe  po Mszy św.  o 18.00 procesje błagalne: w poniedziałek do kapliczki na ul. Kazimierza Wielkiego, we wtorek kapliczka do koło Floradu, w środę do kapliczki „na górach”.

4. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek o godz. 15.30 wyjazd do Krakowa na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity. Są jeszcze wolne misja;

·         w środę Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach;

·         o poprowadzenie modlitwy różańcowej w środę przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Siostry Faustyny (zelatorka p. Maria Kurczab);

·         w sobotę święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej, wśród święconych będzie diakon Łukasz Matuszyk, który odbywał u nas praktykę duszpasterską, pamiętajmy o nim w modlitwie;

·         w piątek Dzień Matki pamiętaj także  w modlitwie o naszych mamach;

·         w tym dniu rozpoczyna się w całym Kościele nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego;

·         w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka inwestycyjna przeznaczona na prace prowadzone na cmentarzu;

·         w przyszła niedzielę w Piekiełku na Mszy św. o 9.30 przyjęcie kandydatów do LSO

5. Spotkania grup parafialnych:

·         w poniedziałek spotkanie ministrantów - godz. 17.00;

·         Zbiórka LSO w piekiełku w czwartek o 18.00;

·         Próba chóru parafialnego w środę po Mszy św. wieczornej;

·         Spotkanie DSM w sobotę o 10.00 DSM;

6. Bóg zapłać wszystkim wspierającym prace prowadzone w parafii. Dziękujemy dwóm rodzinom z Pasterników oraz z Zamieścia, które złożyły indywidualnie ofiary 2000 i 1000 zł. Bóg zapłać.

7. OSP w Tymbarku dziękuje Wszystkim za przekazane środki pieniężne złożone w czasie zbiórki prowadzonej w niedzielę 7 maja. Msza św. o Boże błogosławieństwo dla wspierających działalność straży zostanie odprawiona w dniu 28 V br. O godz. 8.30.

8. Coroczny Festyn Parafialny planowany jest na niedzielę 4 czerwca. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt z Ks. Bogdanem

9. W ramach dekanatu tymbarskiego planowana jest pielgrzymka do Tarnowa w niedzielę 4 czerwca na koronację figury Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii u siostry do następnej niedzieli.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. +Halina Duda z Tymbarku oraz Barbara Urbańska z Tymbarku, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, o godz. 14.30 wprowadzenie, później różaniec i Msza św. Powstańmy i powierzajmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...