2017.06.14. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy za wygłoszone słowo ks. Krzysztofowi Pachutowi ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Ofiarami do puszek możemy udzielić wsparcia projektom prowadzonym w Tanzanii, w których bierze udział nasza rodaczka Łucja Kordeczka.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia Festynu Parafialnego. Bóg zapłać za liczną obecność i za przykład dobrej, miłej, radosnej zabawy rodzinnej bez kropli alkoholu. Szczególnie dziękujemy ks. Bogdanowi i ks. Stanisławowi, którzy koordynowali całość. Szczegółowa lista podziękowań na naszej stronie internetowej. Zebraliśmy 8950 zł. Zgodnie z zapowiedziami środki uzyskane z festynu przeznaczone zostaną na wsparcie dla jednej z chrześcijańskich rodzin w Syrii w ramach projektu Caritas „Rodzina Rodzinie” oraz na prace prowadzone na cmentarzu.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uwaga! Msza św. z procesją o godz. 10.00! Będzie to zarazem Msza św. prymicyjna ks. Łukasza Matuszyka, który odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Wychodząc na ulice z Jezusem Eucharystycznym będziemy wyrażać naszą wiarę, dziękować za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla naszych rodzin i naszej parafii. Przede wszystkim przygotujmy Panu Jezusowi nasze serca. Okazja do spowiedzi w każdy dzień podczas Mszy Świętych.

Bardzo prosimy o przygotowanie, zgodnie z tradycją, czterech ołtarzy i  udekorowanie domów. Prosimy też o przygotowanie i zabranie chorągwi, feretronów i pocztów sztandarowych. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, całą LSO oraz Ochotniczą Straż Pożarną i naszą Orkiestrę.

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy, by przez liczny udział wyrażać wiarę i wdzięczność za obecność Jezusa Eucharystycznego wśród nas. Zapraszamy zwłaszcza rodziny przeżywające peregrynację figur Matki Bożej Fatimskiej.

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         w poniedziałek spotkanie LSO w Tymbarku: ministranci - godz. 17.00, lektorzy godz. 19.00;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Mężczyzn św. o. Pio (zelator p. Bolesław Janczura);

·         składka z Bożego Ciała przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne;

·         w Boże Ciało przypada również 5. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu;

·         w następną niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Z dekanatu organizowany jest wspólny wyjazd do Starego Sącza. Zapraszamy do pielgrzymowania. Zgłoszenia do  środy u Siostry w zakrystii. W naszej parafii uroczyste odnowienie przyrzeczeń dla wszystkich małżonków na Mszy św. o godz. 10.00.

6. Dziękujemy wszystkim wspierającym prace prowadzone na cmentarzu. Bóg zapłać rodzinie z Piekiełka, która złożyła indywidualnie ofiarę 1000 zł na ten cel. Przy tej okazji prosimy bardzo o troskę o porządek na cmentarzu! Apelujemy, by nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem, by nie zostawiać śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych (np. przy kranie z wodą), by nie podejmować poważniejszych prac bez uzgodnienia z proboszczem (firmy pracujące przy nagrobkach powinny mieć potwierdzenie z kancelarii parafialnej), by nie podrzucać samochodami śmieci spoza cmentarza (a jak widzimy kogoś obcego to, by na to reagować). Za wywóz śmieci od sierpnia do grudnia 2016 roku zapłaciliśmy prawie 5500 zł, a do maja br. prawie 4000 zł.  Bardzo prosimy też, by odpady zielone i wieńce składać obok kontenerów. W najbliższym czasie pojawi się do tego specjalne miejsce. To jak zachowujemy się na cmentarzu świadczy nie tylko o naszej wierze, ale wpierw o kulturze. Szanujmy miejsce spoczynku naszych bliskich i naszą parafialną, wspólną własność.

7. Decyzją mieszkańców Piekiełka planowane jest położenie kostki wokół kaplicy św. Józefa. W związku z tym członkowie wspólnoty będą zbierać ofiary przeznaczone na ten cel w rodzinach tej części parafii. Inne osoby, które korzystają z kaplicy i chcą się włączyć w planowane prace mogą złożyć ofiarę u kogoś ze zbierających lub ks. Witolda.

8. Kilka dni temu uczniowie Szkoły w Piekiełku należący do Szkolnego Koła Caritas zdobyli 2. miejsce w konkursie „DZIAŁALNOŚĆ W SZKOLNYM KOLE CARITAS – NAJPIĘKNIEJSZE LEKCJE WAROŚCI”. Dyplom i nagrodę wręczył biskup tarnowski bp Andrzej Jeż podczas zjazdu Szkolnych Kół Caritas diecezji tarnowskiej. Uczniom i s. Izabeli gratulujemy.

9. Proszono nas o ogłoszenie: Zarząd Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej organizuje wyjazd na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rzemiosła na Jasną Górę w niedzielę 25 czerwca. Zgłoszenia w biurze Cechu do 20 VI br.

W związku z upałami, jakie się ponoć zapowiadają, prośba do wszystkich, aby zatroszczyli się o swoje zwierzęta, szczególnie te, które przebywają na zewnątrz. Niech każdy zadba o świeżą wodę i zacienione miejsce dla nich.

10. Jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. +Wandę Dawiec wywodzącą się z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...