2017.06.25. – 12. Niedziela Zwykła

1. Przypominamy, iż od tej niedzieli obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. niedzielne w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Przypominamy, że w czasie wakacji nie będzie popołudniowej Mszy św. w Piekiełku.

2. Księża ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich dziękują za ofiary złożone w niedzielę 11 VI. Do puszek zebrano 7781 zł, ze sprzedaży pamiątek afrykańskich uzyskano 4145 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

3. W najbliższą niedzielę organizowana jest pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę. Wzorem lat poprzednich organizujemy wyjazd z parafii (o godz. 6.00 z parkingu przy plebanii). W miarę wolnych miejsc mogą pielgrzymować nie tylko nauczyciele. Prosimy o zapisy w zakrystii do środy.

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, odpust parafialny w Jurkowie;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Wiktorii (zelatorka p. Grażyna Dyrek);

·         w czwartek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. jak w tzw. „święto zniesione”: wieczorem w środę o 18.00 już z uroczystości, w czwartek o 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00, w kaplicy w Piekiełku o 17.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. „świętopietrze”, przeznaczone są do dyspozycji Stolicy Apostolskiej;

·         w piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych;

·         w pierwszą sobotę miesiąca Msza o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Nabożeństwo pierwszej soboty powiązane będzie z nabożeństwem fatimskim. Rozpocznie się ono o godz. 19.15 medytacją, po której o godz. 19.30 będzie Msza św. i procesja różańcowa (prosimy zabrać świece). Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. prof. UPJPII Ireneusz Stolarczyk;

·         w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o 7.00 i 8.30 oraz po 9.30 w Piekiełku.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na prace na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Tymbarku za 1300 zł i rodzinie z Zamieścia za 2000 zł. Bóg zapłać również rodzinom z Piekiełka, które złożyły 37.780 zł na położenie kostki wokół kaplicy św. Józefa. Dziękujemy także wszystkim zbierającym ofiary.

6. Od 1 lipca rozpoczyna się Wielki Odpust Tuchowski. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.  Msza na cmentarzu planowana jest na drugą niedzielę lipca, czyli w tym roku 9 VII.

7. Proszono nas o ogłoszenie:

Festyn Parafialny w Słopnicach odbędzie się w niedzielę 2 lipca. Organizatorzy zapraszają. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

W Szpitalu w Limanowej będzie realizowany program „Wyprzedzić smutek” w ramach przeciwdziałania depresji. Szczegóły pod numerem (18) 33 01 780.

7. Jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza „Mały Promyczek Dobra” dla najmłodszych dzieci i „Promyczek Dobra” dla nieco starszych. W czerwcowym „Małym Gościu Niedzielnym” nowa płyta Arki Noego.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.