Parafia Tymbark - 2017.07.09. – 14. Niedziela Zwykła

2017.07.09. – 14. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Msza św. na cmentarzu o godz. 16.00. Nie ma dziś Mszy św. o godz. 18.00!

2. Zmarł ks. Zbigniew Smajdor, proboszcz i kustosz w sanktuarium w Dobrej. Wprowadzenie ciała zmarłego do świątyni parafialnej we wtorek o godz. 17.00. Msza św. pogrzebowa z udziałem bpa Andrzeja Jeża w środę o godz. 15.00.

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         we wtorek święto św. Benedykta Opata patrona Europy;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Jadwigi (zelatorka p. Teresa Morzywołek);

·         składka w następną niedzielę przeznaczona jest na WSD w Tarnowie;

4. Od czwartku w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej odpust parafialny. Szczegóły na plakacie. Nasza wspólnota jest zaproszona w sposób szczególny właśnie w czwartek na 17.00. Uroczysta suma z udziałem biskupa Stanisława Salaterskiego w sobotę o godz. 11.00.

5. Zgodnie z zapowiedziami w czwartek będziemy gościć Międzynarodową Pieszą Pielgrzymkę z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapowiedziało się około 100. pielgrzymów. Dotychczas zgłosiło się 10 rodzin, które są gotowe przyjąć 48 osób. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc w przenocowaniu pielgrzymów. Zachęcamy zwłaszcza te osoby, które pielgrzymowały w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, by goszcząc pielgrzymów odpowiedziały na dobro, którego same doświadczyły. Osoby, które zechcą podjąć ten uczynek miłosierdzia, prosimy o zapisy w zakrystii. Odbiór pielgrzymów w czwartek 13 lipca o 17.45.

6. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

7. Zakończył się pierwszy etap prac na cmentarzu. Na pokrycie poniesionych wydatków przeznaczone będą ofiary składane dziś na cmentarzu. Bóg zapłać panu Krzysztofowi Molkowi, który wraz z pracownikami swej firmy złożył na prace prowadzone w parafii ofiarę 12.000 zł. Dziękujemy również trzem rodzinom, które na prace w Piekiełku złożyły odpowiednio 300 zł, 500 zł i 300 zł. Bóg zapłać za ofiary, modlitwę i wszelką życzliwość.

8. Proszono nas o ogłoszenie:

W związku z organizacją biegu górskiego na górę Paproć w niedzielę 16 lipca podczas Dni Tymbarku mogą pojawić się utrudnienia w ruchu drogowym na osiedlach Zaolzie i Sołtystwo. W godz. od 9.00 do 12.00 ruchem kierować będą jednostki OSP, które zapewniają bezpieczeństwo zawodnikom startującym w biegu. Za utrudnienia przeprasza i zachęca do kibicowania biegaczom. Organizator biegu Firma Joniec.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CHIRAMED zaprasza 26 VII br. na bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakatach

9. Zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca do zakrystii po odbiór dwumiesięcznika „Misje Dzisiaj’” dla każdej róży. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Rozalii Kasprzyk wywodzącej się z Zamieścia. Powstańmy i powierzajmy śp. + Rozalię oraz + ks. Zbigniewa proboszcza w Dobrej Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...