Parafia Tymbark - 2017.07.16. – 15. Niedziela Zwykła

2017.07.16. – 15. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na WSD w Tarnowie.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów Międzynarodowej Pieszej Pielgrzymki z Węgier do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Bardzo dziękujemy za tak liczne zgłoszenia i Waszą otwartość. Niech Bóg wynagrodzi ten uczynek miłosierdzia.  Ci, którzy nie zdołali się zapisać na listę będą mogli otworzyć swe serca i domy dla pielgrzymów ze Słowacji, których będziemy przyjmować 6 sierpnia. Już można się zapisywać w zakrystii.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy; w czwartek wspomnienie bł. Czesława; w sobotę święto św. Mari Magdaleny.

4. Ponadto w tym tygodniu:

·         w poniedziałek o godz. 17.00 w PCK-u spotkanie rodziców i dzieci wyjeżdżających z s. Agnieszką na Śnieżnicę;

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Rity (zelatorka p. Danuta Steczowicz);

·         w przyszłą niedzielę, na zakończenie każdej Mszy św., błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców;

5. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasna Górę.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cmentarzu. Zebraliśmy 10.540 zł. Dziękujemy również jednej osobie, które na prace inwestycyjne złożyła 200 zł. Przy tej okazji bardzo prosimy, by przy sprzątaniu grobów nie wyrzucać śmieci na skarpę pod cmentarzem, by nie zostawiać śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych, by segregować odpady. Bardzo prosimy, by kwiaty i odpady zielone wrzucać do boksu do tego przeznaczonego (bardzo prosimy nie wrzucać tam reklamówek, sztucznych kwiatów czy innych śmieci).

7. Zapraszamy zelatorów Róż Żywego Różańca, którzy nie odebrali jeszcze dla swych róż dwumiesięcznika „Misje Dzisiaj’”, do zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Piotr Puto z Piekiełka. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...