2017.07.23. – 16. Niedziela Zwykła

1. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. Po zakończeniu każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców. Dziękując za każdy szczęśliwie przejechany kilometr możemy w ramach akcji „grosz za kilometr” wspomóc zakup samochodów dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie św. Kingi patronki naszej diecezji; we wtorek święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny (wyobrażonych na obrazie naszego ołtarza głównego), w sobotę wspomnienie św. Marty.

3. Ponadto w tym tygodniu:

·         w środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. Anny (zelatorka p. Anna Giza);

·         składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne;

4. Przypominamy, iż w kancelarii parafialnej, do końca lipca, przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasna Górę.

5. Jak już wspominaliśmy, w niedzielę 6. sierpnia zatrzyma się w Tymbarku Piesza Pielgrzymka z Vranova na Słowacji do Częstochowy. Bierze w niej udział około 60 osób. Dziękując jeszcze raz za przyjęcie pielgrzymki węgierskiej, ośmielamy się prosić o nocleg dla pielgrzymów ze Słowacji.  Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Parafia Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej organizuje w sobotę 5. sierpnia, pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu. Zapewniany jest również powrót autobusem do Limanowej. Zapisy odbywają się w kancelarii przy Bazylice w Limanowej do 3. sierpnia.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.