2017.09.03. – 22. Niedziela Zwykła

1. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i o 18.00; w kaplicy w Piekiełku o 9.30. i 15.15.

Dzisiaj uroczystości odpustowe w Jodłowniku. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Słowo Boże będzie głosił ks. dr Piotr Cebula - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ze względu na odpust nie będzie Mszy św. ani o godz. 10.00 w kościele parafialnym, ani o 9.30 w kaplicy w Piekiełku.

Prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystości odpustowej: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, młodzież, dzieci sypiące kwiaty, Róże Żywego Różańca, osoby noszące feretrony i chorągwie, poczty sztandarowe szkół i instytucji, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i Orkiestrę dętą.

2. W tym tygodniu:

·         Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek, w kościele parafialnym: 8.00 – Zespół Szkół im. KEN; 9.00 – Szkoła Podstawowa i klasy gimnazjalne; 10.00 – przedszkola. Dla Szkoły w Piekiełku Msza św. w kaplicy o godz. 8.00;

·         W dniu jutrzejszym klasy gimnazjalne oraz klasy 7. i klasa 6. A z Tymbarku rozpoczną rok szkolny o godz. 8.30 spotkaniem w budynku szkoły przy Rynku. Po Mszy św. wszyscy uczniowie przejdą do głównego budynku szkoły podstawowej na apel;

·         W środę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. prosimy Różę Kobiet św. s. Faustyny (zelatorka p. Aniela Smoter). Po Mszy św. Nowenna do MBNP;

·         W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - głównej patronki diecezji tarnowskiej i naszej wspólnoty parafialnej. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Zachęcamy serdecznie do udziału w Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w święta zniesione – w kościele parafialnym: 6.00, 8.30, 10.00 i 18.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 17.00. Poświęcenie ziarna siewnego na Mszy św. o godz. 6.00 i o 18.00;

·         Również w piątek, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego;

·         W sobotę zapowiadana koronacja Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie. Pragnących pielgrzymować na to wydarzenie zapraszamy do zapisu w zakrystii.

3. Spotkania grup parafialnych:

• zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 17.00; lektorzy o godz. 19.00;

·         spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz kandydatek w sobotę 9 września o godz. 10.00 w Tymbarku w PCK-u i o 10.00 w kaplicy w Piekiełku;

• próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;
  • spotkanie młodzieży działającej przy parafii z nowym opiekunem ks. Michałem w piątek o godz. 19.30 w PCK-u. Serdecznie zapraszamy po wakacyjnej przerwie.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w zorganizowaniu i przeprowadzeniu pielgrzymki do Pasierbca, a zwłaszcza druhom z OSP.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne – zebraliśmy 5.814,- zł oraz 3 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: pewnej rodzinie z Zamieścia za 200 zł oraz małżeństwu z Tymbarku za 500 zł. Do puszek Caritas na poszkodowanych przez wichury zebraliśmy 8.210,- zł. i 5 euro. Bóg zapłać za ofiarność, zrozumienie i wszelką życzliwość.

6. Proszono nas o ogłoszenie:

Spotkanie popielgrzymkowe Grupy 15 św. Jacka odbędzie się w niedzielę 10 września 2017 r. na Pasierbcu. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00. Ks. Krzysztof, przewodnik grupy, zaprasza wszystkich pielgrzymów z rodzinami, a także pielgrzymów, którzy w minionych latach wędrowali pątniczym szlakiem na Jasną Górę.

Szpital Powiatowy w Limanowej informuje o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych w ramach projektu „Promowanie profilaktyki raka jelita grubego”. Szczegółowe informacje na ulotce w gablocie oraz na stronie szpitala.

W sobotę 9 IX będzie miała miejsce wędrówka śladami Jana Pawła II – „Beskidzkie Susrsum Corda”. Wędrowcy wyruszą o godz. 8.30 z Papieżówki w Lubomierzu – Rzekach do Tymbarku, na wigilię naszych uroczystości odpustowych. Chętnych do udziału prosimy o zapisy w zakrystii.

7. Następuje mała zmiana w godzinach przyjęć w kancelarii parafialnej. W sprawach pilnych przyjmujemy w każdej porze! Kancelaria czynna jest w dni powszednie od 8.00 do 9.00, z wyjątkiem świąt, pierwszych piątków i każdego wtorku, oraz pół godziny po wieczornej Mszy św. z wyjątkiem sobót.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Małym Gościu Niedzielnym” pierwsza część audiobooka „Qvo vadis”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. +Zofia Podgórna z Piekiełka oraz śp. +Jan Pyłko z Piekiełka, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00; powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu …