2017.10.08. – 27. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 27. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.

Dziś pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przeżywamy 17. Dzień Papieski. Po Mszy św. możliwość wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującej się zdolną młodzieżą. W Grybowie, w ramach Dnia Papieskiego, Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

2. W 100-tną rocznicę objawień fatimskich, w czasie kiedy rodziny naszej parafii przeżywają nawiedzenie Matki Bożej Fatimskiej, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Cieszymy się liczną obecnością dzieci i młodzieży. Zachęcamy tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, do modlitwy osobistej lub w rodzinach. Bierzmy do ręki różaniec!

Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu i z różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października.

Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15).

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie w naszej wspólnocie modlitwy „Różaniec do granic”.

3. W tym tygodniu:

·         w środę o 16.00 w Piekiełku spotkanie dzieci klas 3. przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

·         w czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą zapraszamy uczniów 2. klas gimnazjalnych oraz klas 7. wraz z rodzicami w ramach katechezy przyparafialnej w ich przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.

·         w sobotę Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Msza św. dla szkoły w Piekiełku w kaplicy w piątek o godz. 8.00. W kościele parafialnym modlitwa różańcowa i Msza św.  za naszych nauczycieli i wychowawców: tych żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności w sobotę o godz. 17.00.

·         również w sobotę serdecznie zapraszamy na XIII Papieski złaz na Mogielicy. Wyjście z Tymbarku o godz. 9.00. Różaniec na Mogielicy o godz. 13.00, a o 14.00 Msza św.

·         w najbliższą niedzielę LSO będzie rozprowadzać wydawnictwo „Ewangelia na co dzień”.

·         planowana jest zbiórka elektrośmieci – szczegóły podamy w następną niedzielę.

4. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30.

5. Przy wyjściu z kościoła lektorzy rozdają listę kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Aby wziąć udział w głosowaniu należy w następną niedzielę wrzucić wypełnioną kartę do urny wyborczej. Dziękujemy wszystkim osobom, kończącym kadencję. Bóg zapłać za poświęcony czas i zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.

6. W następną niedzielę zbierane będą podpisy poparcia dla projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, która zakłada wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej, czyli przepisu zezwalającego na zabicie dziecka z powodu podejrzenia jego niepełnosprawności lub choroby. Zachęcamy do  przyłączenia się do tej akcji. Aby złożyć swój podpis należy przynieść dowód osobisty (potrzebny jest numer Pesel)

7. Bóg zapłać za ofiary złożone we wrześniu na cele inwestycyjne – zebraliśmy 10.246,- zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Zamieścia za 1000 zł, rodzinie z Podwisiołek za 200 zł, rodzinie z Tymbarku za 200 zł, rodzinie z Podłopienia za 250 zł. Dziękujemy też rodzinie z Kisielówki za 200 zł na potrzeby kaplicy  Piekiełku. Do puszek Caritas na poszkodowanych w Meksyku zebraliśmy 3.850,- zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. Proszono nas o ogłoszenie:

Wójt Gminy Tymbark informuje, że do 13 X można składać ankietę informacyjną o dofinansowanie instalacji fotowoltanicznej oraz paneli solarnych. Szczegóły w Urzędzie Gminy.