Parafia Tymbark - 2017.10.15. – 28. Niedziela Zwykła

2017.10.15. – 28. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 28. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Zachęcamy do oddania swego głosu w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Przed kościołem zbierane są podpisy poparcia dla projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”. Bardzo prosimy o  przyłączenie się do tej akcji.

Przy kościele można też nabyć wydawnictwo „Ewangelia na co dzień” wspierając w ten sposób LSO.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i włączyli się wczoraj w XIII Złaz na Mogielicy.

2. Cieszymy się liczną obecnością dzieci i młodzieży na nabożeństwach różańcowych. Różaniec w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.15). Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Elektrośmieci można składać na parkingu  przy garażach w poniedziałek do godz. 18.00!

·         w środę o 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Zapraszamy także inne osoby, które chcą wspólnie uwielbiać Zbawiciela. Po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia.

·         środa to także święto św. Łukasza Ewangelisty – będziemy modlić się za personel Służby Zdrowia.

·         w czwartek na różańcu o 17.00 i Mszy św. spotkanie uczniów klas 6. wraz z rodzicami przed sakramentem bierzmowania.

·         w następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny; składka przeznaczona jest na misje. Planowany jest mały kiermasz misyjny oraz spotkanie z Marią Kordeczką, która uczestniczyła w projekcie ewangelizacyjnym w Tanzanii.

4. Spotkania grup parafialnych:

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 19.30.

5. W sobotę 21 X pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegóły na okolicznościowym plakacie. Zapraszamy serdecznie do wyjazdu w ramach naszego dekanatu nauczycieli uczących oraz emerytów. Zapisy do środy w zakrystii. Natomiast za dwa tygodnie, w sobotę 28 X, pielgrzymka Róż Żywego Różańca także do sanktuarium fatimskiego w Tarnowie. Zapisy dla Róż w zakrystii do następnej niedzieli.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia– zebraliśmy 3.400,- zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: rodzinie z Tymbarku- Podlas za 2000 zł, rodzinie z Tymbarku - Pasterników za 200 zł. Dziękujemy też rodzinie z os. Olejarnia za 300 zł na potrzeby kaplicy  Piekiełku. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

7. Do zabrania wyłożono kartki na wypominki listopadowe i roczne. Wypełnione można je składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych, z zaznaczeniem, przy wypominkach rocznych, przed którą Mszą niedzielną mają być czytane.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii są jeszcze do nabycia „Kalendarze rolnicze” w cenie 21 zł. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy ich do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. W minionym tygodniu zmarła śp. +Helena Leśniak z Piekiełka. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 (wprowadzenie). Powstańmy i powierzajmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...