Parafia Tymbark - 2017.11.01. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

2017.11.01. – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30; w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30 (nie ma dziś Mszy popołudniowych ani w Piekiełku, ani w kościele parafialnym).

Msza św. o godz. 14.00, o ile pogoda pozwoli na cmentarzu. Po Mszy św. procesja na cmentarzu i modlitwa za naszych zmarłych.

O godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona na cmentarzu przez młodzież.

2. Przez cały dzień na cmentarzu prowadzona jest zbiórka ofiar na utrzymanie i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zbiórkę prowadzi LSO, kierowana przez alumna Marcina Natonka. Bóg zapłać za ofiary.

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu o: 6.00, 8.30 z Jutrznią za zmarłych, 10.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 18.00 z Nieszporami za zmarłych. W kaplicy w Piekiełku Msza św. o godz. 17.00.

4. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. W pierwszym tygodniu listopada Kościół daje nam łaskę zyskiwania odpustu zupełnego za zmarłych – czyli wyproszenie darowania im kar za grzechy odpuszczone, ale nie odpokutowane w ich życiu doczesnym. Od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać jeden odpust zupełny, ofiarowany za jedną duszą w czyśćcu cierpiącą.

Aby uzyskać odpust należy wypełnić warunki zwykłe:

·  odbyć spowiedź sakramentalną (spowiedź może być odprawiona wcześniej i wystarcza do wielu odpustów)

·  przyjąć Komunię świętą

·  pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. (np. Ojcze nasz czy Zdrowaś Maryjo)

·  wzbudzić intencję zyskania odpustu i wykluczyć jakiekolwiek przywiązanie do grzechu (czyli obiecać sobie silne dążenie do świętości poprzez walkę z grzechami)

Należy również spełnić czyny odpustowe:

Jest to w dniach od 1 do 8 listopada pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych.

A w czasie od południa 1 listopada przez cały Dzień Zaduszny pobożne nawiedzenie kościoła lub  kaplicy i odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga

5. W zakrystii można jeszcze składać wypominki listopadowe i roczne. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św. w dni powszednie, czytając wypominki listopadowe. W niedzielę przed Mszami św. o 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku, modlimy się za zmarłych i czytamy wypominki całoroczne.

6. Bardzo prosimy, by przy porządkowaniu cmentarza segregować śmieci! Chryzantemy należy później składać na parkingu koło przyczepy. Resztę odpadów zielonych i liści do boksu. Prosimy by tam nie wrzucać, reklamówek, worków, wkładów po zniczach ani zniczy – te śmieci wrzucamy do kontenerów. Dziękujemy za dbanie o wygląd naszego cmentarza.

7. Ks. prałat Tomasz Atłas rozpoczyna od 1 XI odprawianie Mszy św. gregoriańskich za śp. +Stanisława Matrasa.