2017.11.19. – 33. Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich, który przeżywamy pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Pragniemy uzmysłowić sobie konieczność ewangelicznej troski o potrzebujących. Przy tej okazji dziękujemy członkom Caritas i ofiarodawcom, którzy bardzo często anonimowo, pomagają w różnych dziełach podejmowanych wobec potrzebujących. Osoby pragnące włączyć się w prace parafialnego oddziału Caritas prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

2. Różaniec z wypominkami listopadowymi w tygodniu po wieczornej Mszy św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

3. W tym tygodniu:

• w środę o 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich; zapraszamy wszystkich, którzy pragną we wspólnej modlitwie uwielbiać Zbawiciela. Po Mszy i różańcu spotkanie Stowarzyszenia na plebanii;
  • w czwartek na godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas trzecich z Tymbarku wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.;
  • również w czwartek młodzież zaprasza wszystkich chętnych na wspólne czuwanie na godz. 19.30;
  • w piątek o godz. 17.00 odbędą się „zaduszki strażackie”. Zapraszamy strażaków czynnych, członków wspierających i rodziny zmarłych strażaków na wspólną modlitwę;
  • w sobotę wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej założycielki Sióstr Nazaretanek; będziemy modlić się o wierność charyzmatom dla Sióstr pracujących w naszej parafii;
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej;
  • składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

4. Spotkania grup parafialnych:

• zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00; lektorzy o godz. 18.30;
  • próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;
  • spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali prezenty na rzecz akcji „Mikołaj na Kresach”. Gdyby ktoś chciał jeszcze ofiarować prezenty dla dzieci - zabawki, gry, artykuły szkolne, słodycze – to będzie można to uczynić jeszcze w czwartek między 18.00 a 19.00 w PCK-u.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do Bazylei. Spotkanie w Szwajcarii będzie miało miejsce od 28 grudnia. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym kalendarz na Nowy Rok. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Stefana Rybki z Zamieścia. Powstańmy i powierzajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...