Parafia Tymbark - 2017.11.26. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

2017.11.26. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Do czwartku po wieczornej Mszy św. różaniec za zmarłych z wypominkami listopadowymi.

3. W tym tygodniu:

·         we wtorek 8 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża; Jego osobę i posługę będziemy powierzać Bogu szczególnie podczas wieczornej Mszy św.

·         w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00. Okazja do spowiedzi – w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.30;

·         w piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii.

·         odprawiających pierwsze soboty miesiąca zapraszamy w sobotę na godz. 7.00 na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej na rozważanie maryjne oraz wspólny różaniec.

·         w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.

·         również w przyszłą niedzielę, uczniowie CARITAS-u z Piekiełka, przed Mszą św. o godz. 10.00 i 11.30, będą rozprowadzali własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na paczki dla dzieci najbardziej potrzebujących wsparcia.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. W tym roku rano w Adwencie będzie tylko jedna Msza św. z rozważaniem dla dorosłych. Będzie ona odprawiana o godz. 6.00, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze roratnie z kazaniem i programem dla dzieci będą o godz. 17.00. Pierwsza Msza św. w niedzielę w Adwencie, będzie również zgodnie z tradycją o godz. 6.00.

5. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         spotkanie DSM z Tymbarku w sobotę o godz. 10.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. +Marii Gąsior z Zamieścia, +Piotra Urbańskiego z Tymbarku i +Czesława Wykurz wywodzącego się z Tymbarku. Powstańmy i powierzajmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie...