2017.12.10. – 2. Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Jak słyszeliśmy to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel.  Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

W przedsionku kościoła członkowie parafialnego Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł. Po Wigilii te świece można zanieść na cmentarz na groby naszych bliskich jako wyraz pamięci i duchowej łączności z nimi.

W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę Siostry Zakrystianki oraz pana Organisty.

2. Zachęcamy do udziału we Mszach św. adwentowych. Msza św. z rozważaniem dla dorosłych, rano o godz. 6.00, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Dzieci zapraszamy serdecznie na Msze roratnie z kazaniem dla nich na godz. 17.00.

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w PCK-u spotkanie dla rodziców dzieci zaangażowanych w Kolędę Misyjną;

·         we wtorek na godz. 16.30, o poprowadzenie różańca prosimy Różę p. wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zelatorka pani Maria Dziadoń

·         w środę dzień pamięci i modlitw za ofiary stanu wojennego;

·         spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - w środę - o 16.00 wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy Świętej spotkanie na plebanii;

·         w środę na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci klas 3 z Tymbarku wraz z Rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

·         specjalna Msza św.  Roratnia dla wszystkich przedszkolaków w czwartek 14 grudnia o godz. 10.00

·         w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00, ks. biskup Stanisław Salaterski pobłogosławi do posługi lektora 84 chłopców z naszego dekanatu (w tym 23 z naszej parafii). Przy tej okazji pragniemy podziękować ks. Stanisławowi za trud przeprowadzenia całego kursu oraz gorliwą opiekę nad LSO. Bóg zapłać.;

·         w sobotę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus;

4. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00,  lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         spotkanie opłatkowe DSM z Tymbarku w sobotę o godz. 10.00.

5. Dzięki życzliwości Zarządu Gminnej Spółdzielni, a także zarządzających sklepem Biedronka oraz dzięki otwartości innych właścicieli sklepów, w tym nowego Lewiatana, jeszcze w najbliższy weekend wolontariusze będą zbierać produkty na paczki świąteczne dla potrzebujących lub będą w sklepach wystawione kosze na ten cel. Dziękujemy za możliwość zorganizowania zbiórki oraz za Waszą ofiarność.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne – w listopadzie zebraliśmy 11.245,- zł oraz 6 euro. Dziękujemy również za ofiary indywidualne: pewnej pani z Tymbarku za 1000 zł. Ofiary indywidualne wyniosły do tej pory 58.300,- zł, ofiary na składkę inwestycyjną na tacę 83.859,- zł. W sumie zebraliśmy na prace na cmentarzu 142.159,- zł. Do spłacenia pozostaje jeszcze kwota 36.500,- (reszta za kostkę i należność za drogę techniczną wykonaną w październiku). Bóg zapłać za ofiarność i wszelką życzliwość.

7. Proszono nas o ogłoszenia: OSP w Piekiełku organizuje w dniach w piątek i sobotę (15 i 16 XII) od godz. 16.00 do 19.00 w siedzibie straży w Piekiełku, zbiórkę odzieży dla domu bezdomnych w Tarnowie (można składać koce, prześcieradła, ręczniki).

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.