2017.12.17. – 3. Niedziela Adwentu

1. Przeżywając 3. niedzielę Adwentu, wchodzimy w ostatni tydzień przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Gorąco zachęcamy do udziału we Mszach św. adwentowych. Msza św. z rozważaniem dla dorosłych, rano o godz. 6.00; na koniec Nowenna do Dzieciątka Jezus, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Msze roratnie z udziałem dzieci o godz. 17.00.

W przedsionku kościoła są jeszcze świece na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł. Tam również można nabyć duży kalendarz misyjny ze zdjęciami ks. Jana Czuby, tarnowskiego misjonarza, który zginął w na misjach w Afryce w 1998 roku (cena 5 zł).  W zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny.

2. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w naszej parafii w sobotę 23 XII. Sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany od godz. 8.30 do 18.00!!! Przerwy w spowiedzi: 10.00-10.30, 12.00–14.00, 15.30-16.00.  Spowiedź w kaplicy w Piekiełku od 14.00 do 15.30. Zachęcamy wszystkich do oczyszczenia serc na Uroczystość Bożego Narodzenia.

3. W tym tygodniu:

·         w poniedziałek o godz. 11. 30 Msza św. a później spotkanie opłatkowe dla Seniorów; przed Mszą św. od godz. 10.45 będzie okazja do spowiedzi;

·         w środę o poprowadzenie różańca prosimy Różę Kobiet św. Moniki (zelatorka pani Ewa Gąsior);

·         w czwartek od 13.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych; chcemy odwiedzić zwłaszcza tych, którzy potrzebują przed świętami Spowiedzi św. Prosimy o zapisy w zakrystii. Gdyby ktoś z chorych chciał przyjąć Komunię w same święta to można o to poprosić nadzwyczajnych szafarzy;

·         w związku z tym, że Wigilia Bożego Narodzenia wypada w niedzielę nie będzie Mszy św. popołudniowych. Porządek Mszy w przyszłą niedzielę w Tymbarku: 6.00, 8.30, 10.00 i 11.30, a w kaplicy w Piekiełku 9.30.  Pasterka w Piekiełku o 23.00, a w Tymbarku o północy. Zachęcamy do zachowania, zgodnie z tradycją, postnego charakteru tego dnia;

4. Spotkania grup parafialnych:

·         zbiórka LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 16.00,  lektorzy o godz. 18.30;

·         próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.;

·         zbiórka LSO w Piekiełku w czwartek o godz. 18.30;

·         spotkanie młodzieży z Grupy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.30;

·         próba Zespołu św. Józefa w Piekiełku w piątek o godz. 17.00;

5. Dziękujemy  sklepom, wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas, oraz Wszystkim, którzy wsparli przygotowanie paczek dla potrzebujących z naszej parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

6. Proszono nas o ogłoszenia: składkę na obowiązkowe ubezpieczenie rolne w PZU można będzie wpłacać w każdy poniedziałek stycznia od godz. 9.00 do 12.00 w budynku Urzędu Gminy w Tymbarku.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.