Parafia Tymbark - IV Niedziela Wielkiego Postu (18 marca 2012 r.)

IV Niedziela Wielkiego Postu (18 marca 2012 r.)

1. Dzisiaj:
    • niedziela zwana "niedzielą radości";
    • po Mszy św. o godz. 1130 - Droga Krzyżowa;
    • o godz. 1500 Gorzkie Żale i Msza św.;
    Bóg zapłać składającym ofiarę na pokrycie kosztów ubezpieczenia wszystkich obiektów parafialnych (5020 zł).
    1. jutro Uroczystość św. Józefa; zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św.: 630; 700 i 1800; ks. prał. Józefowi i wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia poparte modlitwą; w 80. rocznicę urodzin bpa Władysława Bobowskiego - modlimy się w Jego intencjach;
    2. w środę o g. 2000 - w kościele będzie Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez młodzież naszej Parafii - zapraszam!
    3. w czwartek o g. 1800 w Limanowej - Droga Krzyżowa z Bazyliki do Krzyża na Górze Miejskiej ? zapraszamy!
    4. w piątek o g. 1615 i 1800 - Droga Krzyżowa i Msza św.;
    5. sobota: o g. 1900 w PCK - konferencja Kursu Przedmałżeńskiego;
    6. w przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni;
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 01.04. - 04.04.br.
  4. W ramach kościelnej akcji Caritas (pomoc będącym w większej potrzebie) ? w zakrystii można pobierać baranki wielkanocne i paschaliki w ceni 5 zł.
  5. Ojciec Święty Benedykt XVI odznaczył ks. dr. Tomasza Atłasa - naszego Rodaka, dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce, tytułem Kapelana Jego Świątobliwości. Papieską decyzję ogłosił bp Wiesław Lechowicz w miniony poniedziałek podczas Mszy św. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Z radością i dumą przyjęliśmy tę wiadomość. Księdzu Prałatowi Tomaszowi serdecznie gratulujemy tytułu papieskiego i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego w gorliwej pracy w Kościele Polskim i Powszechnym, szczególnie na polu misyjnym: Szczęść Boże! (Tytuł prałata dla ks. Tomasza Atłasa).
  6. Wczoraj odprowadziliśmy na cmentarz śp. Zofię Kurek z Zamieścia; zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu ...