Parafia Tymbark - XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (24 listopada 2013)

1. Dzisiaj:
    • uroczyste zakończenie Roku Wiary z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, odmówieniem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata; możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami;
    • składającym ofiarę na pokrycie kosztów związanych z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej wszystkich obiektów parafialnych i ich otoczenia – Bóg zapłać!
    • jutro: spotkanie z lektorami i ministrantami;
    • środa – Nowenna do MB Nieustannej Pomocy;
    • czwartek – 4-ta rocznica świeceń biskupich naszego Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża; niech Bóg wspomaga Go swoimi łaskami dla naszej Diecezji w najdłuższe lata;
    • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
    • sobota – Św. Andrzeja Apostola; o godz. 1100 – suma odpustowa w Słopnicach;
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT:
    • Roraty będą o godz. 600;
    • po Mszy św. o godz. 830 – zmiana tajemnic różańcowych
    • w niedzielę po Roratach zostaną poświęcone opłatki i będzie je można nabywać u Sióstr – podobnie jak w poprzednie lata. Nabywając opłatki pamiętajmy o tym, że składana ofiar jest zapłatą  nie tylko za opłatki ale także częścią wynagrodzenia dla S. Zakrystianki i p. Organisty za ich całoroczną pracę w kościele.
  1. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich, szczególnie chorych i cierpiących do modlitwy w intencji zbliżającej się Uroczystości Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego w naszej Parafii w dniach 08 i 09 grudnia br.; módlmy się także za ks. prał. Józefa Wałaszka, który w dniach od 06 grudnia będzie głosił rekolekcje, przygotowujące nas duchowo do tej historycznej chwili.
  2. Nabywane obrazy – pamiątki Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego – będą poświęcane w poszczególnych domach odwiedzanych przez kapłana w czasie kolędy. W kościele pamiątką Nawiedzenia Obrazu Miłosierdzia Bożego, będą: ołtarzyk św. Faustyny w kaplicy Adoracji N. Sakramentu, obraz Bł. Jana Pawła II (naprzeciw ambony) i feretron procesyjny; koszt ok. 3. tyś. zł.

Rodziny Sióstr zakonnych pochodzących z naszej Parafii proszone są o zostawienie ich adresu obecnego przebywania w kancelarii lub zakrystii do środy lub zaproszenia ich w imieniu duszpasterzy na Uroczystość Nawiedzenia.

1. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się bezpłatny kalendarz na 2014 rok.