Parafia Tymbark - I Niedziela Adwentu (1 grudnia 2013)

I Niedziela Adwentu (1 grudnia 2013)

1. Dzisiaj:
    • rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”;
    • po Mszy św. o godz. 600 – poświecenie opłatków; można je nabywać w zakrystii podobnie jak świece (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom);
  1. Roraty w dni powszednie będą o godz. 600 i 1700. Liczna obecność na Roratach jest wizytówką religijności (wiary dzieci, młodzieży i dorosłych) - naszej  Parafii. Nasze uczestnictwo w Roratach rozpoczynającego się tygodnia będzie bezpośrednim przygotowaniem duchowym do rekolekcji, spowiedzi św. i przyjęcia Obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. S. Faustyny i Bł. Jana Pawła II.
    • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; o godz. 830 – odwiedziny chorych w domach wcześniej zgłoszonych; o godz. 1700 – przyjęcie Kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej;
    • I czwartek – modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; po Mszy św. o g. 1800 św. Mikołaj spotka się w kościele z: ministrantami, lektorami, DSM-em. KSM-em, diakonią. Św. Mikołaj rozda także upominki pozostałym dzieciom wgł. życzeń rodziców, wcześniej złożą dokładnie podpisane prezent w zakrystii;
  1. I piątek – rozpoczniemy Rekolekcje przed Peregrynacją Obrazu Miłosierdzia Bożego w naszej Parafii; porządek rekolekcji w piątek:
    • 600 – Msza św. z nauka dla wszystkich; godz. 700 – Godzinki (bez Mszy św.);
    • od godz. 800 – 1200 i od 1400 – 1700spowiedź św.;
    • 1700 – Msza św. z nauka dla wszystkich;
    • 1830 – Msza św. z nauką dla młodzieży uczącej się i pracującej;

Rekolekcje będzie prowadził ks. prał. Józef Wałaszek, podając program na następne dni; Jego Osobę i posługę Słowa polecajmy Bogu w modlitwie. Program rekolekcji wraz ze szczegółowym planem Nawiedzenia jest do pobrania ze stolika z prasą katolicką, także w kancelarii oraz ze strony internetowej naszej Parafii. Już dziś zachęcamy do całonocnego czuwania. Składki ze Mszy św. rekolekcyjnych oraz z poniedziałku będą przeznaczona na rzecz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i cele związane z przygotowaniem Parafii na Peregrynację, z soboty na potrzeby Ks. Rekolekcjonisty.

1. Niedziela – Dzień uroczystego powitania Obrazu Miłosierdzia Bożego wraz relikwiami Św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej Parafii:
    • na oczekiwanie i powitanie Obrazu - pod przewodnictwem naszego Biskupa Andrzeja Jeża – zbierzemy się wszyscy jako Wspólnota Parafialna na płycie Rynku o godzinie 1630. Stąd po przejęciu Świętego Wizerunku i relikwii od parafii Jurków – w uroczystej procesji ze śpiewem - wprowadzimy Obraz do kościoła, gdzie po krótkim nabożeństwie rozpocznie się koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa – Msza św.
    • ponieważ cała Parafia (wszystkie stany) - zgromadzi się na Mszę św. o godz. 1700 – dlatego w najbliższą niedzielę będą przed południem tylko dwie Msze św. o godz. 600 i 830!
  1. Najważniejsze jest duchowe przygotowanie na tę historyczną uroczystość, min. przez naszą i wszystkich naszych domowników oraz sąsiadów spowiedź i Komunię św. Zewnętrznym wyrazem wiary i radości naszej rodziny na terenie całej Parafii – niech będzie wystawienie w oknie nabytego (ozdobionego, podświetlonego) Obrazu Miłosierdzia Bożego. Są jeszcze do nabycia w kancelarii. Zostaną poświęcone w domach w czasie kolędy.