Parafia Tymbark - VI Niedziela Zwykła (10 lutego 2013)

VI Niedziela Zwykła (10 lutego 2013)

1. Dzisiaj: nabożeństwo 40-godzinne; Adoracje Najśw. Sakr. - po Mszach św.; rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość;
  2. Jutro – NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 700 – Msza św. dla chorych i opiekujących się chorymi z błogosławieństwem lourdzkim; w tym dniu istnieje możliwość odprawienia Mszy św. w domu chorego, który o to wcześniej poprosi; w Sanktuarium w Limanowej o g. 1100 – Msza św. dla chorych;
  3. We wtorek o godz. 1700 będzie koncelebrowana Msza św. dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla ks. prał. Józefa Leśniaka z racji 80 rocznicy Jego urodzin. Niech Pan zachowa Go w zdrowiu po najdłuższe lata.
  4. W najbliższą ŚRODĘ poprzez posypanie głów popiołem rozpoczniemy 40- dniowy OKRES WIELKIEGO POSTU, w czasie którego powinniśmy się przygotować na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
  5. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ:
    • obowiązuje POST ŚCISŁY – katolików, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego i polega na ograniczeniu spożywania posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jeden do sytości;
    • obowiązuje ABSTYNENCJA – obowiązuje katolików od 14 roku życia do śmierci i polega na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych w: każdy piątek w ciągu roku i w Środę Popielcową. Zachęca się rodziców do tego aby swoje dzieci wychowywali od najmłodszych lat do abstynencji;
    • na Środę Popielcową nie ma żadnych dyspens od postu;
    • rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej;
    • Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: o godz.: 700; 830; 1130 1700;
    • składka na cele charytatywne;
    • w tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (dawne Suche Dni);
  1. W czwartek o godz. 1900- czuwanie modlitewne młodzieży i nie tylko; zapraszamy!
  2. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie DROGA KRZYŻOWA.: w piątek o godzinie 1515 i 1700; po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego w PCK-u.
  3. Najbliższa niedziela będzie I-wszą Niedzielą Wielkiego Postu: o godz. 1500 będą GORZKIE ŻALE, kazanie pasyjne, po nabożeństwie - Msza św.; składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 1130 będzie Droga Krzyżowa.
  4. W sobotę o godz. 1900 w Parafialnym Centrum Kultury – rozpoczną się katechezy (zwane Kursem Przedmałżeńskim), dla młodzieży która ukończyła 17 lat życia. Przypominamy: zaświadczenie ukończenia tego kursu wymagane jest od narzeczonych, którzy zgłaszają się na zapowiedzi przedślubne.
  5. W dniu 24.02 br.  - wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa; zapisy u S. Krystyny.
  6. Proszono, aby ogłosić: Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje w Sz. Podst. w Tymbarku 12.02.br. o godz. 1400 szkolenie nt. Nowe wymagania przy płatnościach obszarowych i zmiany przepisów emerytalno-rentowych.