Parafia Tymbark - Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2014)

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada 2014)

1. Przypominamy, dzisiaj:
    • porządek Mszy św. – niedzielny;
    • o godz. 1400 – Msza św. w czasie a po niej Różaniec św. ze stacjami za zmarłych; o godz. 1600 – Mszy św. nie będzie;
    • godz. 1900 – na Cmentarzu będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych – prowadzona przez młodzież – zapraszamy!
  1. Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1-go do 8-go listopada jest zupełny. Warunki zyskania odpustu zupełnego:
    • Spowiedź św. sakramentalna i Komunia św.;
    • Modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencjach Ojca św.: Chwała Ojcu
    •  Wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  1. Wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę od południa Wszystkich Świętych do północy Dnia Zadusznego i spełni w/w warunki – zyskują także odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać jeden raz na dzień za jedną duszę.
  2. Pobożną formą niesienia pomocy zmarłym są wypominki: roczne (czytane w niedzielę) i jednorazowe (czytane w listopadzie). Prosimy o czytelne wpisywanie imion z zaznaczeniem godziny (przy rocznych) i składanie kartek w kancelarii.
  3. Trwa kwesta na cmentarzu na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  4. Jutro – niedziela: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny); porządek Mszy św. niedzielny. O godz. 830 – Jutrznia za zmarłych.
  5. W piątek na godzinę 1800 do kościoła - serdecznie zapraszamy na wyjątkowy i doskonale przygotowany, Uroczysty Koncert z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zatytułowany „Ku Niepodległej”. Wykonawcami będą: Jerzy Zelnik (znakomity aktor), Bogusław Morka (światowej sławy tenor – nasz Parafianin) oraz Robert Grudzień (organy). W Programie min.: komentarz historyczny oraz muzyka sakralna. Wstęp wolny. Zachęcamy dorosłych a także dzieci i młodzież ze wszystkich Szkół. Nasz udział w Koncercie będzie wyrazem naszej miłości do naszej Ojczyzny.
  6. Informujemy, że od lipca ub. roku do października br. nasza Parafia na rzecz Gminnej Gospodarki Komunalnej za wywóz śmieci z Cmentarza Parafialnego – zapłaciła 12.892 zł.
  7. Proszono aby ogłosić: W szkole Podstawowej w Tymbarku 04 bm. (wtorek) będzie szkolenie na temat zmian płatności obszarowych od 2015 r.