XXXI Niedziela Zwykła – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) (2 listopada 2014)

1. Dzisiaj:
    • rozpoczyna się Tydzień Modlitw za Zmarłych; Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1-go do 8-go listopada jest zupełny. Warunki zyskania odpustu zupełnego:
    • Spowiedź św. sakramentalna i Komunia św.;
    • Modlitwa: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i w intencjach Ojca św.: Chwała Ojcu
    • Wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
  1. W tygodniu: po Mszy św. o godz. 1700 Różaniec św. za dusze wypominane:
    • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
    • I czwartek – modlitwa o powołania do Służby Bożej: kapłańskie, zakonne i misyjne; spotkanie kandydatów do S. Bierzmowania;
    • I piątek – wotywy ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: godz. 700 ,1700 odwiedziny chorych od 830;
    • W piątek (07 listopada) na godzinę 1800 do kościoła - serdecznie zapraszamy na wyjątkowy i doskonale przygotowany, Uroczysty Koncert z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zatytułowany „Ku Niepodległej”. Wykonawcami będą: Jerzy Zelnik (znakomity aktor), Bogusław Morka (światowej sławy tenor – nasz Parafianin) oraz Robert Grudzień (organy). W Programie min.: komentarz historyczny oraz muzyka sakralna. Wstęp wolny. Zachęcamy dorosłych a także dzieci i młodzież ze wszystkich Szkół. Udział w Koncercie będzie wyrazem naszej miłości do Ojczyzny.
    • sobota – o godz. 1500 – Godzina Miłosierdzia na pamiątkę Nawiedzenia Obrazu „Jezu ufam Tobie” – zapraszamy!
  1. W przyszłą niedzielę – będzie składka na pokrycie kosztów związanych z wywozem śmieci z Cmentarza Parafialnego; zapłacono blisko 13 tyś. zł.
  2. KSM Diecezji Tarnowskiej organizuje z okazji Święta Niepodległości akcję sprzedaży flag narodowych; od przyszłej niedzieli młodzież będzie ją rozprowadzała za odpłatnością.
  3. P. Komendantowi Straży Ppoż. i Panom Strażakom za wzorową służbę na parkingu przed cmentarzem w dniu wczorajszym, młodzieży (pamiętającej o grobach kapłanów) oraz p. Władysławowi Kapturkiewiczowi (za wykonanie bezpłatnie chodnika na cmentarzu) – Bóg zapłać!
  4. Proszono aby ogłosić: Biblioteka zaprasza 04.bm.o godz.1800 na Zaduszki