Parafia Tymbark - Niedziela Trójcy Przenajświętszej (31 maja 2015)

Niedziela Trójcy Przenajświętszej (31 maja 2015)

1. Dzisiaj:
    • godz. 1600 – nabożeństwo majowe i Msza św.;
    • jutro II-ga rocznica objęcia Diecezji przez ks. Bpa Andrzeja Jeża; modlimy się w Jego intencji.
  1. W czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało):
    • godz. 1100 – Suma; po Mszy św. procesja do 4-ch ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy zgodnie z dotychczasową tradycją; prosimy także o przygotowanie i zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi; zapraszamy Strażaków, Orkiestrę i Chór, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, DSM, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Panie w strojach regionalnych; zapraszamy poczty sztandarowe z poszczególnych szkół i instytucji; Mszę św. odprawi ks. Dominik Stolarz, były diakon. - Praktykant w naszej Parafii;
    • składka na hospicja i cele charytatywne;
    • w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 1000;
  1. Ponadto w tygodniu:
    • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
    • w piątek i Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie o godz. 1800 – Procesja eucharystyczna i Msza św.;
  1. W przyszłą niedzielę: procesja eucharystyczna – po Mszy św. o godz. 1130;
  2. Zbliżająca się Uroczystość Bożego Ciała jest okazją do szczególnej wdzięczności okazanej Panu Bogu za możliwość Adoracji Wieczystej Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. Aby ożywić i zmobilizować się do  częstego nawiedzania Kaplicy Wieczystej Adoracji w ciągu tygodnia – proponujemy chętnym wpisywania się do Księgi Adoracji wyłożonej na stoliku przy Obrazie Jezu Ufam Tobie.
  3. Warto przeczytać artykuły w: NiedzieliGościu Niedzielnym, min. Gen prezydencki, - wypowiedź prof. Jana Dudy – ojca Prezydenta – Elekta: „Gdziekolwiek jesteśmy, dostajemy sygnały, że ludzie modlili się za Andrzeja. A ja wciąż powtarzam: Jeśli chcecie pomóc, módlcie się za niego”.
  4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Anna Tajduś z Zamieścia; zmarłych polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu