Parafia Tymbark - 2016.03.20. - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

2016.03.20. - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dzisiaj:
    • rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne (PROGRAM REKOLEKCJI); Witamy Ks. Marka Kryzę – ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich; Jego Osobę i posługę rekolekcyjną polecamy Bożej Opatrzności;
    • tym, którzy swoją modlitwą i składaną ofiarą wspomagają Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie – Bóg zapłać!
    • jutro o godz. 1900 do PCK-u – młodzież zaprasza swoich rówieśników i dorosłych na Misterium Męki Pańskiej pt.  „Judica me Deus et discerne causam meam traktujące o Żołnierzach Niezłomnych – przygotowany przez Grupę młodzieżową wraz z ks. prefektem Bogdanem;(ze względu na niektóre mocne sceny przesłuchań raczej nie zapraszamy dzieci). Ponowne spektakle będą w Wieli Wtorek i Wielką środe o 19.00.
    • Wielki Wtorek - od godz. 830 do 1800 (z przerwą 1200 – 1400) – spowiedź św. rekolekcyjna;
    • Wielka Środa – godz. 1800 – Msza św. na zakończenie rekolekcji; w środę na Mszach św. – składka na cele Ks. Rekolekcjonisty;
  1. Porządek Wielkiego Tygodnia został umieszczony w gablocie ogłoszeń (Wielki Tydzień):
    • Początek nabożeństw: W. Czwartek – 1800; W. Piątek – 1800 (obowiązuje zachowanie postu ścisłego i abstynencji); W. Sobota – 1900 – Wigilia Paschalna (obrzędy i Msza św.); Procesja Rezurekcyjna będzie w niedzielę o godz. 600; W. Piątek - godz.1500 Drogą Krzyżową rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego;
    • Wielka Sobota – poświecenie pokarmów: kościół (1000 – 1400 co pół godziny); Zamieście w tamtejszej świetlicy godz. 900;
  1. Adoracje: W. Czwartek - 2000 (Stow. Rodz. Kat.) i 2100 (młodzież); W. Piątek: o godz. 2030 (Stow. Rodz. Kat.); na Adorację 2130 zapraszamy młodzież; o godz. 2300 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich wiernych na zakończenie Adoracji przy Grobie Pańskim;
  2. W zakrystii są jeszcze do pobrania Baranki wielkanocne.
  3. Wszystkim Darczyńcom, którzy dzięki przychylności sklepów Centrum,
  4. Hurtowni TM Galicja, woluntariuszom (z ks. Stanisławem), składającymi i zbierającym dary świąteczne dla potrzebujących w Parafii oraz Caritas Parafowanej – wyrażamy wdzięczność: Bóg zapłać! Powiadomionych prosimy o odbiór paczek w Wlki Wtorek w godzinach przedpołudniowych.
  5. W naszym kościele są umieszczone skarbonki: Caritas – to nasza pomoc dla potrzebujących przed świętami, oraz druga na kwiaty do grobu Pańskiego i kościoła. Bóg zapłać za dar serca.
  6. W nocy z Wlk. Soboty na Wielkanoc – zmiana czasu z zimowego na letni.
  7. GOPS w Tymbarku informuje zainteresowanych, że dzięki ustawie obecnego Rządu - od 01 kwietnia br. można składać wnioski w Gminie na pomoc państwa w wychowaniu dzieci – program zwany 500+.