Parafia Tymbark - 2016.04.24. - V Niedziela Wielkanocna

2016.04.24. - V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj: List KEP Miłosierni czynem:
  • godz. 1000 – dzieci z Przedszkola parafialnego przedstawią krótką historyjkę pt. „Wiano św. Kingi” – zapraszamy!
  • godz. 1600 – Nieszpory i Msza św.;
  • w Piekiełku I Komunia św.;
  • przeżywamy niedzielę modlitwy za kierowców pod hasłem: „Bądźmy miłosierni na drogach”;
  • jutro św. Marka Ewangelisty; spotkania: godz. 1700 ministranci; godz. 1900 lektorzy;
  • środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • czwartek – o godz. 1900 – próba przed I Komunią św.;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 900 – Msz św. w int. Gimnazjum z okazji Święta Szkoły;
  1. W niedzielę;
  • zmiana tajemnic różańcowych;
  • o godz. 1600 - rozpoczniemy Nabożeństwa majowe;
  • w Piekiełku o 1100 – Msza św. ku czci św. Józefa Rzemieślnika;
  • w dniach od 1 do 13 maja w Diecezji Tarnowskiej trwać będzie peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża oraz Ikony Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego, które przekazał młodzieży świata – św. Jan Paweł II.

Bazylika MMB oraz Okręgowe Biuro Światowych Dni Młodzieży w Limanowej serdecznie zaprasza do udziału w uroczystym rozpoczęciu peregrynacji oryginalnych Symboli ŚDM, które przybędą do nas z Gniezna. Uroczystość rozpocznie się w niedzielę 1 maja. o godz. 18.15. na limanowskim rynku; godz. 19.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Po Niej odbędzie się uwielbienie i Apel Maryjny.

Następnie w poniedziałek 2 maja na godz. 9.00 zapraszamy na Drogę Światła oraz na godz. 11.00 na Eucharystię – wszystkie osoby chore, niepełnosprawne oraz młodzież.

Natomiast o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia, po czym nastąpi pożegnanie Symboli ŚDM w Limanowskiej Bazylice.

Symbole zagoszczą również o godz. 13.00 w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu, oraz w Szpitalu w Limanowej o godz. 14.00.Jako okręg limanowski dostąpiliśmy zaszczytu powitania tych Symboli jako pierwsi w naszej diecezji.

1. W minionym tygodniu zakończył w naszej Parafii praktykę duszpastersko – katechetyczną dk. Oskar Leśniak; modlimy się w Jego intencji o bł. Boże w bezpośrednim czasie przygotowywania się do przyjęcia S. kapłaństwa.
  2. Zachęcamy do zainteresowania się z artykułem „Skarb św. Kingi” - o naszym Przedszkolu - w Gościu Niedzielnym.
  3. W tygodniu odszedł do wieczność śp. Józef Dąbek; Dobry Jezu