2016.05.22. - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dzisiaj:
    • ks. prał. Józef Atlas b. proboszcz w Biegonicach, nasz Rodak - o godz. 1130 odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji złotego Jubileuszu kapłaństwa; Jubilatowi składamy gratulacje i życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia w dalszym kapłańskim posługiwaniu: Szczęść Mu Boże!
    • Bóg zapłać wszystkim, którzy składają swoje ofiary na wyrównanie kosztów zabudowy poddasz na plebanii; pewnej rodzinie z Podłopienia za złożoną znaczną kwotę na w/w cel wyrażamy wdzięczność: Bóg zapłać!
  1. W czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało):
    • godz. 1100 – Suma; po Mszy św. procesja do 4-ch ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy zgodnie z dotychczasową tradycją; prosimy także o przygotowanie i zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi; zapraszamy Strażaków, Orkiestrę i Chór, dzieci sypiące kwiaty, dzieci pierwszokomunijne, DSM, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Panie w strojach regionalnych; zapraszamy poczty sztandarowe z poszczególnych szkół i instytucji;
    • w Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 1000;
    • składka na hospicja i cele charytatywne;
  1. Ponadto w tygodniu:
    • poniedziałek – zbiórki: 1700 – ministranci; 1900 – lektorzy;
    • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
    • w piątek i Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie o godz. 1800 – Procesja eucharystyczna i Msza św.;
  1. W przyszłą niedzielę: procesja eucharystyczna – po Mszy św. o godz. 1130; na godz. 1130 zapraszamy wszystkich Srebrnych Jubilatów, którzy w 1991 roku zawarli sakramentalny związek małżeński do wspólnej modlitwy dziękczynno – błagalnej. Po Mszach św. – młodzież będzie rozprowadzała płytę z Misterium – jako cegiełkę na wyjazd do Krakowa na ŚDM.
  2. Zbliżająca się Uroczystość Bożego Ciała jest okazją do szczególnej wdzięczności okazanej Panu Bogu za możliwość Adoracji Najśw. Sakramentu w naszej świątyni. Zapraszamy w ciągu tygodnia wszystkich, szczególnie Róże Różańcowe, grupy i Stwarzyszenia a także każdego przechodzącego obok naszego kościoła aby wstąpić na chwilę modlitwy nawiedzania do Kaplicy Wieczystej Adoracji. Jezus oczekuje!
  3. Jutro o godz. 1400 – pogrzeb śp. Zofii Dędskiej; w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Duda z Tymbarku; zmarłych polecamy w modlitwie Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu