Parafia Tymbark - 2016.06.26. - XIII Niedziela Zwykła

2016.06.26. - XIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj: o godz. 1600 – nabożeństwo czerwcowe i Msza św.;
    • jutro: wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
    • środaUroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; porządek Mszy św.: 700; 830; 1130 i 1700; składka przeznaczona na świętopietrze;
    • czwartek – zakończenie nabożeństw czerwcowych;
    • I piątek – wotywy ku czci Serca Jezusowego o godz. 700 i 1800; spowiedź jak zwyczajnie; od godz. 830 odwiedziny chorych; rozpoczyna się tygodniowy odpust Tuchowski;
    • I sobota – wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi : godz. 700; o godz. 1930 – Msza św. i procesja różańcowa z figurą MB Fatimskiej – przynosimy lampiony lub świece;
    • I niedziela – po Mszach św. o godz. 700 i 830 – zmiana tajemnic różańcowych;
  1. Od najbliższej niedzieli w ciągu wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 1000 oraz w Piekiełku o godz. 1500.
  2. Tradycyjna Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę 02.07.bm.; zapisy w zakrystii z wpłatą 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
  3. W piątek w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została zamontowana nad zabytkową chrzcielnicą - pamiątka 1050 lecia Chrztu Polski. Tą pamiątką jest odrestaurowana przez pracowników Konserwacji Zabytków w Nowym Sączu – zabytkowa rzeźba przedstawiająca chrzest Pana Jezusa z dodaną datą na postumencie: 966 - 2016. Rzeźba ta po remoncie kościoła została złożona z innymi przedmiotami w podziemiach plebani. Całkowity koszt odnowienia rzeźby wraz z zamontowaniem wynosi blisko 5 tyś. zł. Składka na ten cel będzie w najbliższą środę w Uroczystość SW. św. Piotra i Pawła.
  4. Serdecznie witamy w naszej Parafii wszystkich Gości, którzy będą spędzać wakacje razem z nami. Wyjeżdżającym Parafianom na wakacje do innych miejscowości czy krajów życzymy miłego wypoczynku; nie zapomnijcie o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  5. Pan Wójt Gminy Tymbark zaprasza mieszkańców na spotkanie szkoleniowo  – informacyjne dotyczące możliwości  pozyskania dofinansowania na zakup i montaż  kolektorów słonecznych. Spotkanie odbędzie się w dniu 01.07.2016 r. (piątek) o godzinie 16:00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku. Będzie możliwość otrzymania wyjaśnień organizacyjnych i technicznych oraz wypełnienia wstępnej deklaracji uczestnictwa w projekcie.