Parafia Tymbark - 2016.08.07. - XIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj:
    • trwa odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu;
    • w Limanowej w Domu Pielgrzyma o godz. 1700 – spotkanie przedpielgrzymkowe;
    • jutro – o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia z racji kolejnej miesięcznicy Nawiedzenia naszej Parafii Obrazu Jezu ufam Tobie – zapraszamy!;  św. Dominika;
    • wtorek – św. Benedykty od Krzyża – patronki Europy;
    • środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
    • czwartek – św. Klary;
    • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  1. Rodzinom, które przyjęły Pielgrzymów ze Słowacji – organizatorzy wyrażają wdzięczność.
  2. W najbliższą niedzielę – po protokularnym objęciu naszej Parafii – nowy Ksiądz Proboszcz – ks. prał. dr Jan Banach – o godz. 830 będzie celebrował Mszę św.. Uczestnictwem w tej Mszy św. i modlitwą wspierać będziemy Jego Osobę i posługę w naszej Wspólnocie. Księdza prałata Jana powitajmy i przyjmijmy z otwartym sercem.
  3. Przechodząc na emeryturę – jako jeszcze Wasz proboszcz chcę dzisiaj powiedzieć Panu Bogu, Biskupowi, byłym i obecnym Księżom Współpracownikom z ks. Prałatem i Wam kochani Parafianie – trzy pełne wymowy słowa: dziękuję …, przepraszam … i proszę (szczególnie o modlitwę). Szczęść Wam Boże!
  4. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Stanisław Smoroński z Piekiełka; modlimy się za zmarłych: Dobry Jezu
  5. Zainteresowanych pielgrzymką do Kalwarii Zebrzydowskiej odsyłamy do tablicy ogłoszeń.