2016.08.14. - XX Niedziela Zwykła

1.  Msze św. o: 7.00, 8.30, 10.00 (Piekiełko), 11.30 i 16.00 z Nieszporami. Dzisiaj i jutro uroczystości odpustowe w Szczyrzycu. Wczoraj s. Rafaela, była zakrystianka, złożyła śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Nazaretanek. Otoczmy Ją naszą modlitwą. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to Święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. niedzielny; serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych, jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa i błogosławieństwo w pracy, w czasie Mszy św. o godz. 1130.

3. We wtorek (16 VIII) nasza parafia będzie przeżywać Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wyraźmy naszą wdzięczność Chrystusowi za dar jego Eucharystycznej obecności i możliwość codziennej adoracji liczniejszą niż zwykle obecnością.

Zapraszamy na Adorację w następującym porządku:

do godz. 1000: Zamieście;

1000 – 1300: Tymbark;

1300 – 1400: Piekiełko;

1400 – 1600: Podłopień;

1600 – 1800: ci, którzy wcześniej nie mogli przybyć;

4. Ponadto w tygodniu:

• środa – wspomnienie św. Jacka i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
  • piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  • sobota  - wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.+ Stefania Limanówka, +Maria Sędzik oraz + Józef Smaga, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00; modlimy się za zmarłych: Dobry Jezu

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w podziękowanie ks. prałatowi Edwardowi za Jego posługę w naszej parafii.  Ks. Prałat zostaje z nami; otaczajmy Jego osobę nadal naszą wdzięcznością, serdecznością i modlitwą. Decyzją pasterza diecezji tarnowskiej, Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, zostałem posłany do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku… naszej parafii. Drodzy Siostry i Bracia, jestem świadom, że przychodzę do wspólnoty z wielkim dziedzictwem. Przychodzę, by służyć Wam jako proboszcz, by starać się być z Wami w Waszych sprawach, byśmy razem poprzez doczesność pielgrzymowali ku zbawieniu, ku ojczyźnie niebieskiej. Zapewniam o swojej modlitwie za całą wspólnotę parafialną i o Waszą modlitwę pokornie proszę.