Parafia Tymbark - 2016.08.28. - XXII Niedziela Zwykła

2016.08.28. - XXII Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać misjonarzowi ks. Józefowi Zyzakowi za wygłoszone słowo. Niech nasza ofiara składana po Mszy św. będzie wsparciem działalności misyjnej. Nie zapominajmy też o modlitwie i duchowych darach ofiarowanych za misje i misjonarzy, szczególnie tych związanych z naszą parafią.

2. Dzisiaj uroczystości odpustowe na Pasierbcu i w Górze św. Jana. W przyszłą niedzielę odpust w Jodłowniku. A za dwa tygodnie odpust w naszej parafii; jubileusz 25-lecia kapłaństwa przeżywać będą nasi rodacy: ks. Ryszard Pluta oraz marianie ks. Bogusław Binda i ks. Ignacy Urbański.

3. Bóg zapłać Gminnej Spółdzielni, w tym szczególnie naszej tymbarskiej piekarni, za wsparcie pielgrzymów zdążających na Jasną Górę. Dziękujemy również wszystkim pielgrzymom, którzy reprezentowali naszą parafię w 34 PPT. Msza za parafian witających pielgrzymkę w Częstochowie zostanie odprawiona w niedzielę 2 X o godz. 10.00.

4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we środę - bł. Bronisławę; to również dzień kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej – okazja do modlitwy za wszystkich poległych w obronie ojczyzny; w sobotę - św. Grzegorza Wielkiego. W środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. PO wieczornej Mszy św. Pan organista zaprasza na próbę naszego parafialnego Chóru. Zachęcamy do włączenia się w działalność chóru nowe osoby z parafii

5. W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze Święte na rozpoczęcie zajęć w kościele parafialnym: 8.00 – Zespół Szkół Średnich im. KEN; 9.00 – Gimnazjum Samorządowe im. Króla Kazimierza Wielkiego ; 10.00 – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka; 11.00 – Przedszkola: Parafialne im św., Kingi, Publiczne Samorządowe i Cioci u Agatki. W kaplicy w Piekiełku dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej i Niepublicznego Gimnazjum im. Jan Pawła II o godz. 8.00.

6. W związku z początkiem roku szkolnego i katechetycznego, a także pierwszym piątkiem oraz pierwszą sobotą miesiąca będziemy spowiadać w środę, czwartek i piątek od godziny 17.00. „Bez Boga ani do proga” – tak mawiali nasi przodkowie. Zapraszamy więc dzieci, młodzież, grono pedagogiczne i wszystkich pracowników szkół i przedszkoli, by z Panem Bogiem rozpoczęli kolejny etap edukacji i wychowania. Prosimy rodziców o pomoc i zachętę wobec swoich dzieci.

7. W pierwszy czwartek miesiąca dziękczynienie za dar Eucharystii i kapłaństwa i modlitwa w intencji powołań do służby Bożej. W pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00; od godz. 8.30 – odwiedziny chorych według stałego porządku. Na wieczorną Mszę Świętą na godz. 18.00 zapraszamy uczniów III klas gimnazjum wraz z rodzicami. Będzie to pierwsze spotkanie w bezpośrednim przygotowaniu do sakramentu bierzmowania.  W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii.

8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. Wieczorna Msza św. A po  niej nabożeństwo fatimskie z procesją rozpocznie się o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszach św. o godz. 7.00 i 8.30. Od przyszłej niedzieli będzie też odprawiana w kościele parafialnym Msza św. dla rodzin o godz. 10.00.

10. W naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie s. Sarę Wróbel, która będzie pracować w przedszkolu parafialnym. Okażmy Siostrze naszą serdeczność i życzliwość.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy ciekawe artykuły w „Niedzieli” i „Gościu Niedzielnym”. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

12. Są jeszcze wolne miejsca w pielgrzymce organizowanej we wrześniu przez ks. Jerzego Smolenia do Fatimy i Lourdes. Zainteresowanych odsyłamy do gabloty parafialnej.

13. Proszono, aby ogłosić: GOPS w Tymbarku informuje, iż od 1 września przyjmowane będą wnioski o przyznanie zasiłku rodzinnego i wnioski o wypłatę świadczeń z funduszu alimentacyjnego

14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Janusz Nowak, jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00; powstańmy i pomódlmy się za naszych zmarłych: Dobry Jezu…