2016.09.04. - XXIII Niedziela Zwykła

1. Wracamy do powakacyjnego porządku nabożeństw. Msze św. od tej niedzieli w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Msza św. dla rodzin ze szczególnym udziałem dzieci), 11.30 i 16.00 oraz o 10.00 i 15.00 w kaplicy w Piekiełku. Dzisiaj uroczystości odpustowe w Jodłowniku. W przyszłą niedzielę odpust w naszej parafii. Na sumie o godz. 11.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa przeżywać będą nasi rodacy: ks. Ryszard Pluta oraz marianie ks. Bogusław Binda i ks. Ignacy Urbański. Ze względu na odpust nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 ani w kościele parafialnym, ani w kaplicy w Piekiełku.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na działalność misyjną. Złożyliśmy 10 152 zł. Za wsparcie dziękuje również ks. Józef Zyzak. Ofiary zostaną przeznaczone na prowadzone przez niego dzieła.  Nie zapominajmy też o modlitwie i duchowych darach ofiarowanych za misje i misjonarzy, szczególnie tych związanych z naszą parafią. Te słowa kierujemy zwłaszcza do  Róż Żywego Różańca, które w sposób szczególny winny włączyć się w misyjne dzieło Kościoła.

3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny głównej patronki diecezji tarnowskiej. Jest to również patronalne święto naszej wspólnoty. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. Porządek Mszy św. świąteczny – w kościele parafialnym: 7.00, 8.30, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej Mszy św. Również w tym dniu, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.

4. Ponadto w tygodniu w środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę Msz św. z podziękowaniem za plony w kaplicy „na górach” o godz. 17.00.

5. Spotkania grup parafialnych: w poniedziałek zbiórka ministrantów o godz. 17.00; lektorów o godz. 19.00; w Piekiełku zbiórka ministrantów i lektorów również w poniedziałek o godz. 17.30. W środę po wieczornej Mszy św. próba chóru parafialnego. Spotkanie DSM w kaplicy w Piekiełku w sobotę o godz. 10.00.

6. W czwartek 8 września w Podegrodziu, gdzie proboszczem jest pracujący niegdyś w Tymbarku ks. prałat Józef Wałaszek, będzie miało miejsce diecezjalne dziękczynienie za kanonizację o. Stanisława Papczyńskiego. Szczegóły można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać centralną diecezjalną uroczystość Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski połączoną z Jubileuszem 50 Rocznicy Koronacji Piety Limanowskiej. W związku z tym nasza parafialna pielgrzymka na limanowski odpust będzie organizowana w niedzielę 18 września. Na te obchody przygotowywana jest „Księga Życia” – spis osób, które opowiadają się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Podpisy w naszej parafii będą zbierać w przyszłą niedzielę wolontariusze Światowych Dni Młodzieży; można je również składać w ciągu tygodnia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7. W związku z odpustem prosimy o włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości: Liturgiczną Służbę Ołtarza, DSM, KSM, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dzieci sypiące kwiaty, Róże Żywego Różańca, osoby noszące feretrony i chorągwie, poczty sztandarowe szkół i instytucji, Ochotniczą Straż Pożarną, Chór i Orkiestrę dętą.

8. W niedzielę odpustową na popołudniową Mszę św. i spotkanie integracyjne zapraszamy wolontariuszy ŚDM oraz rodziny goszczące naszych gości a także wszystkich chętnych. Chcemy w czasie wspólnej modlitwy i spotkania jeszcze raz wyrazić naszą wdzięczność za Wasz udział w tym wielkim wydarzeniu, jakim były Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy w niedzielę na 16.00.

9. Po zaciągnięciu opinii osób kompetentnych, mając na uwadze duszpasterskie dobro naszej wspólnoty parafialny, zamierzamy wprowadzić małą korektę porządku niedzielnych Eucharystii. Msza św. w Piekiełku przed południem będzie się zaczynać pół godziny wcześniej czyli o godz. 9.30. Zmiana ma służyć jednolitości głoszonego Słowa oraz dyspozycyjności naszego posługiwania wobec całej wspólnoty. Nowy porządek zacznie obowiązywać od niedzieli 18 września. Bardzo prosimy o przemodlenie tej sprawy i przyjęcie jej ze zrozumieniem

10. Na naszej stronie pojawiła się zakładka z intencjami Mszy św. sprawowanych w parafii. Dostępna jest również wersja strony przeznaczona na urządzenia mobilne. Bardzo dziękujemy administratorowi strony za pomoc i koordynację działań.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety na stoliku za ławkami. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Wszystkim życzymy piękniej niedzieli.