Parafia Tymbark - 2016.09.11. - XXIV Niedziela Zwykła. Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

1. Przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Matce Najświętszej w tajemnicy Jej narodzenia powierzamy całą wspólnotę, wszystkie małżeństwa i rodziny, osoby chore i samotne, dzieci i młodzież.

Na sumie odpustowej jubileusz 25-lecia kapłaństwa przeżywać będą nasi rodacy: ks. Ryszard Pluta oraz marianie ks. Bogusław Binda i ks. Ignacy Urbański. Otoczmy Jubilatów naszą życzliwością i modlitwą. Życzymy, by odpowiadając na łaskę powołania, coraz bardziej upodabniali się do Chrystusa Dobrego Pasterza.

Bóg zapłać za głoszone dziś kazania naszym rodakom: ks. prałatowi Tomaszowi Atłasowi i ks. kanonikowi Czesławowi Szewczykowi. Składamy również podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie naszej uroczystości – „kopiate” Bóg zapłać!

2. Porządek Mszy św. w niedzielę odpustową – godz. 7.00, 8.30, 11.00 (suma odpustowa) i 16.00 oraz o 15.00 w kaplicy w Piekiełku. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 10.00 ani w kościele parafialnym, ani w kaplicy w Piekiełku. Przypominamy, iż od następnej niedzieli Msza św. w Piekiełku przed południem będzie o godz. 9.30!

3. 8 września pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Księży Saletynów złożył nasz parafianin Sebastian Szczepaniak. Otoczmy Go modlitwą, prosząc o potrzebne łaski i wytrwałość na drodze powołania.

4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w środę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek - wspomnienie św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

5. Ponadto w tygodniu:

> w środę o 17.00 Adoracja dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; o 17.30 Stowarzyszenie poprowadzi Drogę Krzyżową z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego; o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

> w czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie młodzież gimnazjalną klas pierwszych i drugich wraz z rodzicami. Będzie to rozpoczęcie katechezy przyparafialnej w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania;

a od godz. 19.30 czuwanie modlitewne młodzieży przed świętem św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży;

> w piątek o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

> w najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6.  Od czwartku tygodniowe uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.  Centralna diecezjalna uroczystość Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski i Jubileusz 50. Rocznicy Koronacji Piety Limanowskiej w następną niedzielę o godz. 11.00. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy do Limanowej z parkingu koło PCK-u w przyszłą niedzielę o godz. 8.15.

Jak już informowaliśmy, na te obchody przygotowywana jest „Księga Życia” – spis osób, które opowiadają się za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci. Podpisy w naszej parafii zbierają dziś wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

7. Dziś po południu na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie integracyjne zapraszamy wolontariuszy ŚDM oraz rodziny goszczące naszych gości. Chcemy w czasie wspólnej modlitwy i spotkania jeszcze raz wyrazić wdzięczność za Wasz udział w tym wielkim wydarzeniu, jakim były Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy także wszystkich chętnych.

8. Od tej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Wychowania, przeżywany w tym roku pod hasłem „Miłosierni Jak Ojciec”. W czasie popołudniowych Mszy św. włączymy się w te refleksje i modlitwę Kościoła. Szczególnie zapraszamy wraz z działającą przy Stowarzyszeniu „Przystań” w Tymbarku Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną „Szansa”, na wykład ks. dr Jerzego Smolenia - psychologa, zatytułowany „Budowanie poczucia własnej wartości u dziecka”. Wykład skierowany jest do wszystkich, a zwłaszcza do rodziców, nauczycieli, wychowawców. Spotkanie odbędzie się w środę 14 września o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej w Tymbarku

9. Duszpasterstwo Małżeństw i Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny w niedzielę 25 września 2016 roku do udziału w XXXII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Organizowany jest wspólny wyjazd z dekanatu. Prosimy chętnych o zapisy w zakrystii do następnej niedzieli.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety na stoliku za ławkami. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

Wszystkim życzymy pięknego, rodzinnego świętowania.