2016.09.18. - XXV Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 25. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym - godzina: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00; w kaplicy w Piekiełku - godzina: 9.30 oraz o 15.00.

Trwa odpust w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Dzisiaj centralne obchody: diecezjalna uroczystość Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski i Jubileusz 50. Rocznicy Koronacji Piety Limanowskiej.

Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do  przygotowania i przeżycia uroczystości odpustowej w naszej parafii. Bóg zapłać: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi Parafialnemu z panem Organistą, Orkiestrze z panem Kapelmistrzem, Ochotniczej Straży Pożarnej z pocztem sztandarowym i panem Komendantem na czele, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych i sypiącym kwiaty, niosącym feretrony i chorągwie, siostrze Jolancie, osobom, które ofiarowały soki i napoje, winogrona i warzywa. Przy tej okazji pragniemy też przekazać w imieniu ks. prałata Józefa Waśniowskiego serdeczne podziękowanie członkom Orkiestry za ich posługę w czasie odpustu na Pasierbcu.

3. W sobotę rok formacji duchowej i intelektualnej rozpoczęli alumni pierwszego roku WSD w Tarnowie. Z radością informujemy, iż w tej grupie jest nasz parafianin Marcin Natanek. Otoczmy Go modlitwą, prosząc o potrzebne łaski i wytrwałość na drodze powołania.

4. Od niedzieli 9 października rozpocznie się w naszej parafii Renowacja Misji Świętych. W najbliższym czasie będzie dostępny plan nabożeństw. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji dobrego przeżycia i duchowych owoców tego wydarzenia. Polecamy tę intencję zwłaszcza Waszej modlitwie rodzinnej. Przekażcie tę prośbę wszystkim osobom chorym i w podeszłym wieku. Intencje renowacji misji będziemy szczególnie polecać w czasie środowej Nowenny i w piątki w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Módlmy się zwłaszcza za tych, którym jest dalej do świątyni i wspólnotowego przeżywania wiary.

5. W tym tygodniu:

> w środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

> w piątek wspomnienie św. ojca Pio; o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

> w najbliższą niedzielę będzie miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. W naszej wspólnocie włączymy się w modlitwę Kościoła w Polsce w intencji małżeństw i rodzin, a na Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich;

> również w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00, Zespół Gloria Mariae będzie rozprowadzał swoje płyty. Zachęcamy do ich nabywania;

> nasza diecezja włącza się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórka do puszek na ten cel odbędzie się w następną niedzielę.

6. Spotkania grup parafialnych:

Aspiranci – w Tymbarku: 1. grupa we czwartek o 15.30; 2. grupa w piątek o 16.00. W Piekiełku we czwartek o 16.30;

Ministranci – w Tymbarku: w poniedziałek o godz. 17.00; lektorzy – w Tymbarku: w poniedziałek o godz. 19.00;

7. W sobotę 24 września w Zabawie w Sanktuarium bł. Karolinyodbędzie się Diecezjalne Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Wał-Rudzie zawiązaniem wspólnoty i katechezą „Pod gruszą”. W programie: Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny, Eucharystia, wspólne uwielbienie oraz koncert i świadectwo Arkadio.  Zapraszamy wszystkich wolontariuszy ŚDM, młodzież oraz osoby zainteresowane do udziału w tym wydarzeniu. Organizowany jest wspólny wyjazd z naszej parafii. Zapisy u ks. Bogdana.

8. W Limanowej w dniach 23 – 25 września organizowana będzie katecheza przedmałżeńska. Mogą w niej brać udział tylko pary. Szczegóły można znaleźć na tablicy ogłoszeń. W naszej parafii taka forma katechezy prowadzonej przez małżeństwa planowana jest na wiosnę przyszłego roku.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć na stoliku za ławkami. W zakrystii są już do nabycia Kalendarze Rolników na 2017 rok. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.