2016.09.25. - XXVI Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 26. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym - godzina: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00; w kaplicy w Piekiełku - godzina: 9.30 oraz o 15.00.

• Po Mszy św. o godz. 10.00, Zespół Gloria Mariae będzie rozprowadzał swoje płyty. Zachęcamy do ich nabywania;
  • Zbiórka do puszek po Mszy św. przeznaczona jest na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

• we wtorek wspomnienie św. Wincentego á Paulo kapłana
  • w środę wspomnienie Wacława męczennika; o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – modlitwa w intencji Renowacji Misji Świętych;
  • w czwartek święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • w piątek wspomnienie św. Hieronima doktora Kościoła; o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia – modlitwa w intencji Renowacji Misji Świętych;

3. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7.00. Wieczorna Msza św. a po  niej ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 19.30. W ramach nabożeństwa pierwsze tegoroczne nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Od soboty rozpoczyna się miesiąc październik – czas szczególnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszej parafii w kościele parafialnym o godz. 17.00 w dzień powszedni i o godz. 16.00 w niedzielę a po nich Msza św.

W Piekiełku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.00 w dzień powszedni i o 15.00 w niedzielę a po nich Msza św.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie zwłaszcza dzieci i młodzież. Wzorem lat poprzednich dzieci będą mogły zbierać obrazki uczestnicząc w modlitwie w świątyni. Młodzież gimnazjalna przygotowująca się do sakramentu bierzmowania jest zaproszona do co najmniej siedmiokrotnego udziału w nabożeństwie. Zachęcamy też tych, którzy nie będą mogli być w kościele do modlitwy osobistej lub w rodzinach.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 7.00 i 8.30, zaś w Piekiełku po Mszy Św. o godz.  9.30.

Również w przyszłą niedzielę w ramach akcji Caritas będzie można nabywać „Chlebki Miłosierdzia” za symboliczne 5 zł.

6. Jak już wspominaliśmy od niedzieli 9 października rozpoczną się w naszej parafii Renowacje Misji Świętych. Będą je prowadzić Ojcowie Redemptoryści, którzy w tamtym roku prowadzili misje. Renowacje potrwają do środy; dzień spowiedzi planowany jest na wtorek.  Od dziś plan renowacji można pobierać ze stolika z gazetami a także z okna w nawach bocznych. Prosimy zabierać jeden program na rodzinę. W najbliższym czasie plan renowacji zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii. Nadal prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji dobrego przeżycia i duchowych owoców tego wydarzenia. Intencje renowacji misji polecamy szczególnie w czasie środowej Nowenny i w piątki w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Módlmy się wszyscy zwłaszcza za tych, którym jest dalej do świątyni i wspólnotowego przeżywania wiary.

7. Spotkania grup parafialnych:

• Aspiranci – w Tymbarku: 1. grupa w czwartek o 15.30; 2. grupa w piątek o 16.30. W Piekiełku w czwartek o 16.30;
  • Ministranci – w Tymbarku: w poniedziałek o godz. 17.00; lektorzy – w Tymbarku: w poniedziałek o godz. 19.00;

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gazety można nabyć na stoliku za ławkami. W Gościu Niedzielnym znajduje się wspaniały film „Bóg nie umarł” a cena Gościa tylko 5zł.  W zakrystii są już do nabycia Kalendarze Rolników na 2017 rok. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp.+ Jan Guzik z Zamieścia; powstańmy i módlmy się za zmarłego +Jana: Dobry Jezu