Parafia Tymbark - 2016.10.02. - XXVII Niedziela Zwykła

2016.10.02. - XXVII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 27. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym - godzina: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00; w kaplicy w Piekiełku – o godzinie: 9.30 oraz 15.00.

Jesteśmy zaproszeni do włączenia się w akcję Caritas Diecezji Tarnowskiej poprzez nabycie „chlebków miłosierdzia”. Jej celem jest uwrażliwienie każdego z nas na los ludzi bezdomnych i najuboższych, szczególnie dzieci. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.

Przez cały tydzień od 1 do 8 października trwa w Kościele w Polsce tydzień modlitwy za uchodźców „Umrzeć z nadziei”. To modlitwy w intencji uchodźców – przede wszystkim tych, którzy zginęli w drodze do Europy, ale także wszystkich odbywających właśnie swoją podróż nadziei oraz tych, którzy już znaleźli bezpieczne schronienie.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Matka Boża w wielu objawieniach zachęcała do tej modlitwy. Przypomina nam o tym również dekoracja w naszej świątyni, nawiązująca do zbliżającej się rocznicy objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza dzieci i młodzież gimnazjalną! Dzieci, uczestnicząc w różańcu, będą mogły zbierać obrazki do korony Matki Bożej. Postarajmy się chociaż kilka razy być na nabożeństwie różańcowym. Zachęcamy też tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele, do modlitwy osobistej lub w rodzinach. Bierzmy do ręki różaniec!

Nabożeństwa różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.00 w dzień powszedni i o godz. 16.00 w niedzielę; po nabożeństwie będzie Msza św.

W Piekiełku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.00 w dzień powszedni i o 15.00 w niedzielę, a później również Msza św.

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

> we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

> w środę wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia;

> w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.  Spowiedź w kościele parafialnym w czwartek i piątek od godz. 16.00; w kaplicy w Piekiełku w piątek od 15.30. Msza z modlitwą dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa i z prośbą o nowe powołania w czwartek o godz. 7.00. W pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; od godz. 8.30 – odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii.

5. Ponadto w tym tygodniu:

> w czwartek zapraszamy uczniów III klas gimnazjum wraz z rodzicami przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na godz. 17.00 na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą;

> w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na plebanię wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej;

> w sobotę o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego. Zapraszamy zwłaszcza osoby zaangażowane w tworzenie Kół Koronkowych w naszej parafii.

> również w sobotę serdecznie zapraszamy na XII Papieski złaz na Mogielicy. Wyjście z Tymbarku o godz. 9.00. Różaniec na Mogielicy o godz. 13.00, a o 14.00 Msza św.

6. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim w następną niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Jest to okazja do dziękczynienia za dar naszego Wielkiego Rodaka i do wsparcia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującej się zdolną młodzieżą. W naszej diecezji to również dzień kolejnego Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku będzie maszerował ulicami Limanowej. Organizujemy wspólny wyjazd na to wydarzenie, które rozpocznie się Eucharystią sprawowaną o godz. 12.00 w bazylice limanowskiej. Zapisy u Siostry w zakrystii.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czterodniowe Renowacje Misji Świętych. W kościele plan renowacji do zabrania dla każdej rodziny. W programie, w celu umożliwienia uczestnictwa jak najliczniejszej grupie parafian, wprowadzone zostały rano dwie Msze św. z nauką ogólną dla wszystkich – o godz. 6.30 i o godz. 9.00. Zachęcamy gorąco do udziału w rekolekcjach. Intencje renowacji misji będziemy polecać w tym tygodniu w czasie nabożeństw różańcowych. Pomyślmy, jak zachęcić naszych bliskich, przyjaciół i znajomych, którzy stronią od kościoła. Módlmy się szczególnie w ich intencji.

8. Spotkania grup parafialnych:

Aspiranci – w Tymbarku: 1. grupa w środę o 15.00; 2. grupa w czwartek o 15.00. W Piekiełku we czwartek o 16.30;

LSO w Piekiełku – poniedziałek o godz. 17.00 (prośba o zabranie strojów sportowych);

Ministranci – w Tymbarku: w poniedziałek o godz. 18.15; lektorzy – w Tymbarku: w poniedziałek o godz. 19.00;

Grupa Apostolska w Piekiełku w piątek o godz. 18.00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wśród gazet nowy „Promyczek Dobra” z różańcem na rękę. W zakrystii są do nabycia ostatnie egzemplarze Kalendarza Rolników na 2017 rok. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp.+ Ewa Smoter z Tymbarku; powstańmy i módlmy się za zmarłą śp. Ewę: Dobry Jezu