2016.10.09. - XXVIII Niedziela Zwykła

1. Tą niedzielą rozpoczynamy Renowacje Misji Świętych. W naszej wspólnocie witamy oo. Redemptorystów, o. Józefa Szczecinę i o. Ireneusza Homoncika, którzy będą głosić nam Słowo Boże. Gorąco zapraszamy do udziału w naukach i nabożeństwach. Są jeszcze do zabrania kartki z planem renowacji.  Prosimy o przekazanie zaproszenia wszystkim, którzy rzadziej bywają w kościele. Niech Duch Święty swymi darami napełnia serca i umysły, byśmy dobrze przeżyli ten czas.

2. Ta niedziela to również kolejny Dzień Papieski. Mamy okazję do dziękczynienia za dar naszego Wielkiego Rodaka i do wsparcia „żywego pomnika” św. Jan Pawła II, Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, opiekującej się zdolną młodzieżą. W  Limanowej o godz. 12.00, w ramach Dnia Papieskiego, Marsz dla Życia i Rodziny.

3. Zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany według swego pomysłu i z różnych materiałów. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród pod koniec października. Nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 16.00). W kaplicy w Piekiełku różaniec o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.00).

4. Ponadto w tym tygodniu:

> w piątek Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. W kaplicy w Piekiełku Msza św. dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej i Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II o godz. 9.00. W kościele parafialnym zapraszamy na modlitwę różańcową na godz. 17.00. Będziemy się modlić za naszych nauczycieli i wychowawców: tych żyjących i tych, którzy odeszli do wieczności

> w piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na plebanię wszystkich członków parafialnego oddziału Caritas

> w piątek o 17.00 w kaplicy w Piekiełku spotkanie Grupy Apostolskiej przygotowującej Apel Papieski

> w sobotę o godz. 8.30 rozpoczęcie kursu lektorskiego dla całego dekanatu

> w sobotę w Piekiełku ognisko dla LSO. Zbiórka przy kaplicy o godz. 9.45

> w najbliższą niedzielę o godz. 9.30 Msza św. w kaplicy w Piekiełku w 30. rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego

> również w najbliższą niedzielę LSO będzie rozprowadzać wydawnictwo „Ewangelia na co dzień”

> w najbliższą sobotę i niedzielę Ogólnopolska Pielgrzymka Farmaceutów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły w gablocie parafialnej.

5. Dziękujemy ks. Bogdanowi, Panom z OSP oraz wszystkim osobom, które przygotowały i wzięły udział w XII Papieskim złazie na Mogielicy.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp.+ Zofia Kasperska z Zamieścia; powstańmy i módlmy się za zmarłą śp. Zofię: Dobry Jezu