2016.10.23. - XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele polskim Tydzień Misyjny. Hasło tego dnia, „Ochrzczony – to znaczy posłany”, uświadamia nam naszą odpowiedzialność za misyjne dzieło Kościoła. W nabożeństwach różańcowych oraz popołudniowych Mszach św. będziemy zatrzymywać się nad różnymi inicjatywami Papieskich Dzieł Misyjnych oraz modlić się za misje i misjonarzy, szczególnie tych wywodzących się z naszej wspólnoty. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na papieski fundusz misyjny.

Przy kościele można nabyć wydawnictwo „Ewangelia na co dzień”, pomagające w przeżywaniu Liturgii Słowa. Zachęcamy do jego zakupu. Uzyskane środki przeznaczone są na wsparcie Liturgicznej Służby Ołtarza.

2. W czwartek po wieczornej Mszy świętej w kościele parafialnym, a także w kaplicy w Piekiełku rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany różaniec i wręczenie nagród.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, zwłaszcza tych, którzy nie mieli w tym roku jeszcze ku temu okazji. Różaniec codziennie w kościele parafialnym o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 16.00); w kaplicy w Piekiełku o godz. 16.00 (w niedzielę o 15.00).

3. W tym tygodniu:

> w poniedziałek zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Prosimy, aby składać rzeczy na parkingu za koszem przedszkola. Dzięki tej zbiórce możemy pomóc w konkretnych projektach koordynowanych przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie i zadbać o ekologię naszego otoczenia;

> we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła, przenoszone w naszej diecezji na 25 października ze względu na święto poświęcenia katedry tarnowskiej;

> w środę od godz. 16.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – serdecznie zapraszamy nie tylko członków stowarzyszenia, ale także inne małżeństwa;

> w sobotę diecezjalne misyjne spotkanie Róż Żywego Różańca w Tarnowie. Osoby należące do Żywego Różańca zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy do środy w zakrystii;

> również w sobotę w Łososinie Górnej rejonowe spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Początek spotkania o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia oraz sympatyków;

4. Spotkania grup parafialnych:

LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 18.15, lektorzy o godz. 19.00.

5. Wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Kartki pomagające w przygotowaniu listy naszych zmarłych można zabrać z parapetów w bocznych nawach oraz ze stolika z prasą.

Cmentarz, na którym spoczywają nasi zmarli, jest - po świątyni -  miejscem szczególnym w parafii, które winniśmy otaczać szacunkiem i troską. Jest on też poniekąd naszą wizytówką. Dlatego naszą wspólną sprawą jest jego wygląd i funkcjonowanie. Taka postawa winna się wyrażać przez:

> odpowiednie zachowanie na miejscu spoczynku zmarłych,

> systematyczne porządkowanie grobów,

> wyrzucanie śmieci zgodnie z zasadami segregowania do odpowiednich koszy (w razie zapełnienia pojemnika na odpadki organiczne prosimy o ich składanie obok kosza),

> niewyrzucanie żadnych śmieci (a szczególnie szklanych i z tworzyw sztucznych) na skarpę na obrzeżach cmentarza,

> niewjeżdżanie na cmentarz, poza przypadkami  bezwzględnej konieczności, pojazdami mechanicznymi,

> zgłaszanie w kancelarii parafialnej planów zmian przy grobach (ks. Proboszcz przyjmuje w kancelarii w każdy dzień powszedni w godzinach od 8.00 do 9.00).

W najbliższej przyszłości czeka nas sporo pracy przy naszym cmentarzu. Tymczasem została skierowana prośba o pozwolenie na wycięcie uschniętych drzew. Chcielibyśmy je usunąć jeszcze w tym tygodniu. Jeszcze raz prosimy o odpowiedzialność i troskę o nasz cmentarz.

6. Apelujemy o noszenie elementów odblaskowych i oświetlenie rowerzystów. Piesi są ofiarami co piątego wypadku drogowego. Odblask może uratować życie zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wracając wieczorem z kościoła, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. Intencje Mszy

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp.+ Anna Smoter z Tymbarku. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 14.00. Powstańmy i pomódlmy się za zmarłą: Dobry Jezu