2016.10.30. - XXXI Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię i modlimy za wszystkich jej fundatorów oraz tych, którzy o nią się troszczyli. Niech to dziedzictwo wiary i historii będzie dla nas mobilizacją do dbania o naszą świątynię.

W zakrystii można nabyć jeszcze książkę „Ewangelia na co dzień”.

2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, którzy gromadzili się tak licznie na wspólnej modlitwie w naszych świątyniach. Bóg zapłać również za włączenie się w konkurs na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany różaniec.

3. W tym tygodniu:

> w poniedziałek okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych: w kaplicy w Piekiełku od 15.30, w kościele parafialnym od godz. 16.00;

> we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w Tymbarku godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o 14.00 na cmentarzu, w kaplicy w Piekiełku godz. 9.30. (uwaga! – nie będzie Mszy popołudniowych w Piekiełku i w kościele parafialnym).

Przez cały dzień na cmentarzu będzie prowadzona zbiórka ofiar na WSD w Tarnowie. Zbiórką przeprowadzi LSO, kierowana przez naszego kleryka Marcina.

O godz. 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona na cmentarzu przez młodzież;

> w środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych i zyskiwania odpustów – szczegóły zostaną podane w Uroczystość Wszystkich Świętych;

> w pierwszy czwartek Msza św. z modlitwą dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa i z prośbą o nowe powołania o godz. 7.00 i 17.00. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania;

> w pierwszy piątek spowiedź – w kaplicy w Piekiełku od 15.30, w kościele parafialnym od godz. 16.00; Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.00;

Od godz. 8.30 – odwiedziny chorych; prosimy o zapisy w zakrystii. W tym dniu także wyjazd na modlitewne czuwanie do Mogiły o godz. 18.00. Zapisy również w zakrystii.

> w pierwszą sobotę miesiąca Msza wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i 17.00

> w przyszłą niedzielę na Mszach o godz. 7.00 i 8.30 a w Piekiełku o 9.30 zmiana tajemnic różańca

4. Wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii. Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych w czasie różańca po wieczornej Mszy św.

5. Bóg zapłać Panom z OSP za pomoc w usunięciu części suchych drzew z cmentarza. Bóg zapłać również Państwu Piętoniom za wyczyszczenie zasłon z drzwi kościoła.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.