2016.11.06. - XXXII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 32. Niedzielę Zwykłą. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym – godzina: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00; w kaplicy w Piekiełku – o godzinie: 9.30 oraz 15.00. Na zakończenie Mszy św.  Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Modlimy się za naszych zmarłych - wypominki listopadowe i różaniec za zmarłych przez cały listopad w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W niedzielę wypominki całoroczne przed Mszami Świętymi o 7.00, 8.30 i 11.30, a także przed 9.30 w kaplicy w Piekiełku.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone we Wszystkich Świętych na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zebraliśmy i przekazaliśmy do Seminarium 4200 zł. Dziękujemy chłopcom z LSO za ich zaangażowanie w przeprowadzenie zbiórki.

4. W tym tygodniu:

> we wtorek 8 listopada o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z racji pamiątki nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego; zapraszamy szczególnie osoby pragnące włączyć się w koła koronkowe;

> w czwartek na wieczorną Mszę św.  na 17.00 zapraszamy młodzież klas I i II gimnazjum wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania;

> w czwartek o godz. 15.00 Msza św. rozpoczynająca uroczystości  Jubileuszu 50-lecia nowego budynku Szkoły Podstawowej im. Józefa Marka w Tymbarku. W dalszej części spotkania organizatorzy przewidzieli odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz część artystyczną w budynku szkoły. Zapraszamy uczniów i rodziców do udziału we Mszy św.

> w piątek Narodowe Święto Niepodległości w rocznicę odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości po 123 latach zaborów. Uroczystości Patriotyczne rozpoczną się Mszą świętą w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Później przemarsz na tymbarski Rynek i dalsza część obchodów. Wieczorem, o godz. 19.00, w PCK-u okolicznościowy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież działającą przy parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem czci i szacunku wobec tych, którzy walczyli o wolność Polski, oraz znakiem naszej miłości Ojczyzny. Kochać Ojczyznę w naszych czasach to umieć odkrywać i realizować dobro wspólne naszych małych Ojczyzn. Realizować wspólnie w zgodzie i poszanowaniu!

W związku ze świątecznym charakterem 11 listopada Biskup Tarnowski udzielił na terenie diecezji tarnowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych w tym dniu.

5. Zbliża się zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski, które będziemy przeżywać w ostatnią niedzielę roku liturgicznego 20 listopada, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia we wszystkich kościołach jubileuszowych nastąpi już w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do udziału w zamknięciu Bramy Miłosierdzia w Bazylice w Limanowej w niedzielę 13 listopada o godz. 12.00.

Dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia, pozostaje jeszcze ten tydzień. Gorąco zachęcamy do skorzystania z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

Do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana będziemy się przygotowywać przez nowennę, czyli 9 dni modlitw, które rozpoczniemy od czwartku 10 listopada. Modlitwy nowennowe po Mszy św. o godz. 7.00 i przed Mszą o godz. 17.00. Główne uroczystości będą miały miejsce w Łagiewnikach w sobotę 19 listopada i rozpoczną się o godz. 10.00. Zapraszamy do pielgrzymowania. Uroczystości będą transmitowane w telewizji.

6. Spotkania grup parafialnych:

Aspiranci – w Tymbarku: 1. i 2. grupa w środę o 15.00;

LSO w Piekiełku – poniedziałek o godz. 17.00;

Grupa Apostolska i Zespół św. Józefa w Piekiełku – w piątek o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, wśród których jest ks. Witold, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp.+ Stanisław Jamróz z Zamieścia i śp. Antoni Smoroński z Piekiełka. Powstańmy i pomódlmy się zazmarłych: Dobry Jezu