Parafia Tymbark - 2016.12.11. - 3 Niedziela Adwentu

2016.12.11. - 3 Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy 3. Niedzielę Adwentu, którą nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Najgłębszym motywem tej radości jest bliskość Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.

Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Widząc współczesne zagrożenia i atak wrogów rodziny módlmy się, by nasze rodziny były środowiskiem dobrego wychowania i przekazywania wiary. Niech ta intencja towarzyszy nam także w modlitwie rodzinnej.

Przypominamy Porządek Mszy św. niedzielnych – w kościele parafialnym: w sobotę o godz. 17.00; w  niedzielę o: 6.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00! W kaplicy w Piekiełku o 9.30 i 15.15!

2. Po Mszach św. członkowie naszego parafialnego Caritas będą rozprowadzać świece na stół wigilijny. Zachęcamy do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. Ofiary składane przy tej okazji – mała świeca od 5 zł, duża  - od 15 zł. Opłatki na stół wigilijny w zakrystii u Siostry.

3. Dobiegamy połowy Adwentu. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten czas i jak realizujemy adwentowe postanowienia? Zapraszamy do udziału w roratach. Msze dla dorosłych o godz. 6.00. Msze z kazaniem dla dzieci o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu:

> We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem;

> wyjątkowo we wtorek o poprowadzenie różańca o godz. 16.30 prosimy Różę Kobiet św. Stanisława Papczyńskiego (zelatorka pani Halina Wiktor);

> w środę o godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez SRK. Po Mszy św. spotkanie członków stowarzyszenia;

> od piątku nowenna do Dzieciątka Jezus. Będziemy wypraszali czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem wcielonym dla całej naszej wspólnoty;

> w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie do grona ministrantów 14 aspirantów. Dziękujemy ks. Witoldowi za przygotowanie tych chłopców, którzy zasilą szeregi LSO naszej parafii;

Również w przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Pozyskane środki będą przeznaczone na działalność KSM.

5. Spotkania grup parafialnych:

LSO w Tymbarku w poniedziałek: ministranci o godz. 18.15, lektorzy o godz. 19.00.

Próba chóru parafialnego w środę po wieczornej Mszy św.

6. W kolejny weekend, w ramach akcji „Kilo”, wolontariusze będą zbierać w sklepach produkty do paczek świątecznych dla potrzebujących. W niektórych sklepach produkty można składać do wystawionych koszy przez cały tydzień. Kosz będzie wystawiony w tygodniu także w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Bóg wynagrodzi hojność wszystkich ofiarodawców oraz pomagających w zbieraniu darów.

7. Organizatorzy zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego dziękują za udział w akcji i informują, iż uzyskane środki wsparły żłobek prowadzony przez  Siostry Benedyktynki w Santo Domingo w Ekwadorze.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawił się nowy, ciekawy numer „Miłujcie się” oraz nowy „Promyczek Dobra”. Nowością jest „Mały Promyczek” adresowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zachęcamy rodziców do zainteresowania się tymi gazetami i kupowania ich swoim pociechom. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w świątyni.

9. Intencje Mszy.